| Gumã a întrebat:

Aseara cand am fost la Biserica, in curte era unu ce fuma o tigara electronica!
Intrebarea e:e acelasi lucru cu cea normala?

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da si nu! Da, pentru ca lichidul cu care se alimenteaza tigarea ( spre a fi transformat in vapori de catre atomizorul ei )contine nicotina in diferite concentratii. Nu, pentru ca tigarea electronica nu genereaza fum ( care contine gudron daunator sanatatii) ci vapori/aerosoli. Tigarea electronica este folosita, cel mai adesea, de persoane care doresc sa scape de viciul fumatului si sa scada treptat dependenta organica de nicotina prin reducerea cantit. de nicotina de la "high" la "low" si apoi la "0 " ). Numai bine!

Abh
| Abh a răspuns:

Tigara electronica nu contine gudron si toate celelalte otravuri ca intr-o tigara normala, cu exceptia nicotinei.O folosesc cei care vor sa renunte la fumat.

| ღAnonimღ a răspuns:

Nu chiar...
O tigara electronica are nicotina in ea, si in loc de fun e abur, iar luminita e.artificiala ca sa zic asa.
Funda?

| agentulagent a răspuns:

Diferenta este ca o tigara normala scoate fum si cea electronica scoate aburi

| SQueeZer a răspuns:

Da e cam la fel dar din cate am auzit cica asta elecronica te anunta cand ai destula nicotina in corp si iti spune sa te opresti! laughing

| PokeEdy a răspuns:

Da cred deoarece e tot cu tutun.

| PokeEdy a răspuns:

Da deoarece e tot facuta din tutun.parerea mea e ca da

| PokeEdy a răspuns:

Da.Deoarece e facuta tot din tutun.

Întrebări recente