| LarisaMaria a întrebat:

Ati putea sa ma ajutati va rog frumos cu niste titluri pentru un blog despre viata. Si daca vreti sa imi oferiti si cateva subiecte big grin.

Răspuns Câştigător
| trifescugabriela a răspuns:

Titluri: Viata ca o teapa (vb serios nu e la misto, chiar exista o carte cu numele asta e scrisa de "Alan H. Cohen" daca nu crezi poti cauta cartea) sau Viata in culori, sau Ciclul vietii, Viata mea seamana cu o stea, Dur dar real, Coloreaza-ti viata cum vrei, Culorile vietii, Viata in viziunea mea, Viata fara invatatura este moarte, Toata viata trebuie sa inveti cum sa traiesti, Viata fara dragoste ca anul fara vara, Cinstea si viata nu ti le poate inapoia nimeni, Cine vrea sa-i fie bine,
Sa ia viata-asa cum vine; Fii fericit cât trăieşti, pentru că mort o să fii mult timp; Mai mult decât suficient e prea mult; Cel ce se teme de moarte nu trăieşte; Înainte de a şti ce e viaţa, ea a trecut pe jumătate; Întelepciunea vietii consta în neobservarea lucrurilor marunte (asta poate fi un subiect); Viaţa nu-i aşa simplă ca şi cum ai travesa un câmp cu flori (poti redacta o intamplare cu acest titlu) daca mai vrei sugestii cauta la proverbe si zicatori acolo gasesti multe titluri si subiecte cat despre subiecte iti mai dau eu cateva " criza adolescentei", " cand devii cu totul alta persoana", "vartejul dorintelor"; "crezi ca meriti sa suferi?"; Te bucuri de viata?, Spui "da" cand ai vrea sa spui "nu"?; Te lasi condus de aparente? si cam atat in rest nu prea mai am idei, oricum mai cauta pe net si ai sa gasesti o gramada!

3 răspunsuri:
| LarisaMaria explică:

Multumesc foarte mult tuturor si mai ales @trifescugabriela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Tot ce vrei sa afli despre viata
-Viata ta
(sau le poti scrie in limba engleza)

| EnTeR_4369 a răspuns:

Daca despre viata ta, zi si tu,, Zile si nopti din timpul unei fete'' sau ceva asemanator.ar fi interesant sa vorbesti despre tine din ochii altora(adica in loc de,,eu ma gandesc.'' poti spune,,Ea pare ca se gandeste la.''Subiect? hmm,poate poti sa iti alegi in fiecare zi un lucru, orice lucru(poate fi viata, frumusetea sau chiar draperia de la geam)si reflecteaza asupra lui.imagineaza-ti de exemplu ca draperia nu-i draperie ci e o cascada involburata ce ascunde o lume sau ceva in genul. Poti transforma orice in orice altceva.Pe scurt creeaza lumea ta!