| Aazra a întrebat:

Aveţi vreo dorinţă/vis care aţi vrea să se îndeplinească sau la care vă gândiţi, dar spuneţi că ar fi imposibil?

20 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Am, si nu sunt imposibile, am siguranta interioara ca le voi atinge.
Vreau sa ma pun pe picioarele mele, sa termin facultatea de medicina, sa locuiesc intr-un oras mare, intr-un apartament luxos.
Vreau sa calatoresc cu motocicleta, sa-mi imbunatatesc cunostintele in a canta la chitara, sa reusesc sa am grija de familia mea...
Multe...

| Sociopat a răspuns:

Mi-as dori sa am suficienti bani sa calatoresc pentru tot restul vietii pe motor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multe dorinte...majoritatea nu sunt imposibile gen: vreau sa iau carnetul, vreau un bmw 320d cu un bodykit interrios peiele etc sau una imposibila : mi-as dori un al 3-lea unicorn, dar cu toti stim ca legea magica zice clar 2 unicorni maxim laughing

| Happyjump a răspuns:

Dorințele mele imposibile:
- să pot face schimb de corpuri cu cine vreau și când vreau
- să mă pot întoarce în timp și să-mi repar greșelile
- să pot controla oamenii cum vreau eu fără ca ei să știe
- să iau un 10 la fizică

| jrockfreak a răspuns:

Eu doresc sa devin o chitarista de to in Japonia, dar spre deosebire de ce ar crede majoritatea, eu chiar cred ca pot sa fac asta. Ma rog, studiez japoneza de ceva vreme si sunt nebuna dupa chitara, deci tongue happy

| jrockfreak a răspuns (pentru jrockfreak):

*top big grin

| Aazra explică (pentru jrockfreak):

Presupun că îţi place j-rockul. Eu sper să ajungi unde îţi doreşti şi să faci ceea ce îţi place mai mult! Succes în asta!

| jrockfreak a răspuns (pentru Aazra):

Dap, imi place j-rockul ^_^ multumesc si asemenea iti doresc si tie. happy

| AgentBomboana007 a răspuns:

Da. am multe. o sa-ti spun deoarece nimeni nu ma cunoaste. visele mele ar fi:
-sa fiu si eu sanatoasa (fara probleme de sanatate grave)
-sa am o familie reunita, asa cum ar trebui sa fie.
la facultate (daca s-ar putea si mai repede nu m-as supara) sa-mi gasesc sufletul pereche cu care sa ma inteleg perfect, apoi sa devenim cei mai buni prieteni, iubiti, logodnici, sot si sotie, parinti, bunici, strabunici, etc...
- sa am multi copii.
-sa ma bucur de toate clipele traite
- sa fiu si eu cat de cat mai bogata (prin munca, nu prin curvie si hotie)
-sa fiu din nou copil
am mult mai multe visuri, dar acestea sunt doar cateva dintre ele...

| Aazra explică (pentru AgentBomboana007):

Sunt sigură că mulţi dintre noi ne dorim asta.
Mulţumesc pentru răspuns! Sper să ţi se îndeplinească o mare parte din ele.

| Aazra explică:

Mă bucur că mai este lume care are visuri.

| Ruxandra100 a răspuns:

Eu mi-aş dori să merg în Coreea de Sud.

| Aazra explică (pentru Ruxandra100):

Să vizitezi? Sau să locuieşti acolo?
PS: Dorinţa ta nu diferă foarte mult de a mea.

| Ruxandra100 a răspuns (pentru Aazra):

Să o vizitez, dar să mă şi mut acolo big grin dorinţa ta care este?

| Aazra explică (pentru Ruxandra100):

Visul meu este să călătoresc, întodeauna mă simt bine când văd locuri noi, mai ales dacă sunt în afara ţării. Continentul meu ţintă e Asia în special, dar nu mă duc în Irak sau Pakistan stai liniştită mă gândeam la: China, Korea, Japonia, India. Iar în Europa m-aş duce în Italia, Germania, Marea Britanie.
Mi-aş dori să învăţ limba japoneză sau coreeană şi să locuiesc în Japonia sau în Korea de sud.
Uşor de spus, greu de făcut, dar am încercat să pun totul la olaltă şi un prim pas ar fi să ştiu limba la un nivel conversaţional, apoi mă obişnuiesc. Poate să fac economii să supravieţuiesc acolo. Cu toate astea, vreau să încep de jos, să fac destui bani, nu vreau o avere, vreau să pot să pot duce o viaţă bună şi curată. Aş face orice să mi se îndeplinească visul, mă gândesc în multe zile, dar poate nu mulţi mă pot înţelege. Gândul însă, nu face nimic. Sunt dezamăgită de faptul că m-aş putea lăsa bătută.
Dar înainte de toate: Sănătoşi să fim!
Cam ăsta e visul meu, dacă nu, m-aş duce în America, dar mă sperie ideea de a mă duce acolo. Nu m-aş simţi în siguranţă acolo..chiar dacă engleza e mai uşoară.

| Ruxandra100 a răspuns (pentru Aazra):

Eu am început de 2 săptămâni să învăţ coreeana. Am învăţat alfabetul şi cuvintele astea mai importante, deocamdată. big grin Mult succes în a-ţi îndeplini toate visele.

| Aazra explică (pentru Ruxandra100):

Mulţumesc, la fel şi ţie!

| Tauriel a răspuns:

Mias dori sa fiu o actrita renumita de Hollywood. Dar sa nu ma incurc cu fiecare tip pe care-l vad, ca majoritatea. E imposibil dar e visul meu

| MariaNiculescu1 a răspuns:

Am niste veri plecati in America. Mi-e tare dor de ei si as vrea sa se intoarca. Dar s-au stabilit acolo si nu cred ca vor mai veni prea curand.

| Asuchan a răspuns:

Sa devin o actrita de voce in Japonia happy