| alexx102428 a întrebat:

Bacalaureatul(Romana,Matematica,BiologieBi Biologie) e de nivel ușor mediu sau greu? După părerea voastra?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru cine stie, este mediu-usor. happy
Pentru cine nu stie, e catastrofa. big grin

| MihaiNicu23 a răspuns:

E nivel mediu spre grau datorita matematicii.

| anamariarot a răspuns:

Ușor, cu atât mai mult că la română s-a mai simplificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mediu, dar in ultimii ani e din ce in ce mai usor. Eu nu am invatat aproape nimic (pentru simulari) la romana si la mate nu stiu daca mi-am facut tot anul 5 teme si, totusi, am reusit sa iau media 9. Deci, in conditiile astea, mi se pare imposibil sa pici bacu'. Daca inveti eseurile la romana si ai o minima cultura generala/literara si daca inveti chiar si mecanic la bio si incerci sa lucrezi serios la mate poti sa iei cu usurinta peste 9.

| Kogaion a răspuns:

Mai depinde ce profil esti, pentru ca sunt 3 tipuri de materii pentru BAC, M1, M2 si M3.