| iuandfto a întrebat:

Bai, de cand a venit vacanta ma plictisesc incontinuu. Ce as putea face ca sa nu ma m-ai plictisesc (exceptand raspunsurile gen : iesi cu prieteni/prietenele)?

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vacanta sau nu, iti trebuie un hobby. Da-ti seama ce simturi si aptitudini te ajuta mai mult si orienteaza-te: tu stii mai bine ce-ti place, si intr-acolo sa te indrepti. Ca se leaga de muzica, grafica, modelare, e important sa te absoarba si sa stimuleze creativitatea. Miscarea in aer liber iarasi este esentiala. Sunt mute proiecte ce necesita voluntariat sau implicare si oameni care au nevoie de ajutor. Intr-o directie sau alta trebuie sa cauti ceva care sa-ti dea un rost, o implinire. Pentru ca plictiseala nu este lipsa activitatii, ci lipsa motivatiei.

| Zuzy244 a răspuns:

Sa citesti,sa stai la pc,sa te duci prin magazine cu prietenele,sa te uiti la un film cu cea mai buna prietena,sa faceti parada modei,poze machiate,sa va filmati facand un show inventat de voi sa iei interviuri prietenei tale ,sa va plimbati prin parc,sa iesiti la un suc,film,sa va faceti propria coregrafie de dans,sa vb la telefon sau prin mesaje,sa faci un spectacol proprilor tai maimutoi hee heeii aduni pe toti din casa si faci dansul inventat de tine sau o scenetahappy
Sper ca iti plac toate aceste ideihappyFunda?:*:*:*

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

E vacanta frate distreazateee laughing)

| florentina_9904 a răspuns:

Ai putea sa iti dawloandezi filme si sa te uiti la ele,sa citesti o carte,sa faci bratari ale prieteniei,sa mergi la cumparaturi,sa te plimbi cu rolele,sa incepi sa-ti faci proprile haine,sa asculti muzica, sa te joci metin 2, sa te joci 4 elementes,sa inveti, sa iesi afara si sai necajesti pe ceilalti, sa iesi afara sa aduni niste prieteni si faceti o bataie clasica cu apa sau o petrecere in pijamale. Funda?

| ady777 a răspuns:

Eu de o saptamana urmaresc turneul de tenis de la Wimbledon (desigur daca iti place tenisul)