| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi fac un piercing in limba. Am vorbit cu sora mea mai mare care are 20 de ani si si ea a avut. Ea mi-a spus ca ma duce undeva sa imi fac, dar parintii mei nu sunt de acord cu asta... Nici pe sora mea mai mare nu au lasat-o sa isi faca, dar ea tot si-a facut. Deci, parintii mei sunt plecati de acasa mai tot timpul, deci cred ca o sa fiu in stare sa il ascund. Cateva pareri despre cat de tare doare? Si cat timp ai limba umflata? Si ce poti sa mananci?

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Inconstienta,stii cate riscuri sunt? Plus ca dinti o sa aiba de suferit.La 15 ani piercing in limba? e cam prea mult.E prea vulgar pentru tine.Insa sa iti spun eu ce se intampla, cu toate ca puteai afla de la sora ta cum e. Dureaza cam 3 saptamani pana incepi sa mananci cat de cat ok sa poti inghiti fara sa simti ace in 'limba'. Plus ca o sa il cam musti(cercelu) si o s-a cam spargi dintisori, colac peste pupaza se va umfla limba, vei deveni putin 'sasaita' si vei avea dificultati de vorbire, inca un colac peste pupaza, daca iti nimereste vreo vena te-ai pus bine.Alta problema ar fi ca inca ai o varsta frageda, barbati vor face misto de tine si te vor ruga sa testezi cercelu pe zona lor intima si nu cred ca iti va place laughing (sau da?) Oricum, e periculos mai bine nu iti face.