| Annaa24 a întrebat:

Piercing in limba! Doar cei care au sa raspunda..pls. Am cateva intrebari: Doare cand il faci? Cat timp nu am voie sa fumez? Cat timp nu pot manca? Se umfla limba tare, cate zile? Doare rau dupa? Cu ce pot ameliora durerea? Daca am limba cam scurta, merge facut piercing-ul in limba?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu ar trebui să ti pui piercing fără acord medical. Pielea, urechea, limba etc sunt organe, le poti răni. În mod normal nu se cere dar ai face bine sa ceri o parere medicală. Medicul iti poate da si niste anestezice locale, care se pot aplica substantele cu spray uri sau administrate injectabil ca sa nu simti durerea. Nici astea nu se iau fără prescripție.

| Eireann a răspuns:

Pe moment nu doare foarte tare, pe mine m-a durut mai tare a2a zi. Limba se umfla dar poti sa iei ibuprofen, sta umflata 3-4 zile. Despre fumat si mancare o sa iti spuna cand il faci. Il faci la un salon specialization, cu ace sterile si personal cu experienta, da? Si Inca un sfat pe care nu l-ai cerut, dupa vindecare schimba bila metalica cu una de plastic sau silicon, sa nu iti distruga dintii.