| Actor8 a întrebat:

Buna am inceput sa citesc cartea Inainte sa adorm si am o intrebare la inceput scrie ca a fost cumparat proiectul de hollywood si ca a aparut in 2011 filmul dar nu gasesc nici o urma de existenta ca exista un film bazat pe carte. As vrea sa va intreb daca voi stiti.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Care carte, desteptule? Exista milioane de carti; de unde naiba sa stiu eu pe care ai citit-o tu inainte sa adormi? Sau era dupa ce ai fumat ceva iarba?

| Dumnezău a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Uhm,nu ca as fi acid, dar nu-i invatati pe elevii dumneavoastra principiul celei de-a doua lecturi?

http://www.bookblog.ro/recenzie/memorie-de-o-zi/

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Dumnezău):

Aici, principiul ala n-are nimic de-a face. Poate sa citeasca si de 100 de ori cartea aia; chestia era sa formuleze intrebarea asa incat sa inteleg SI EU despre ce carte e vorba.
Tot e bine ca mi-a spus ca a fost ecranizata, ca sa pot elimina macar cartile de telefon si pe alea de colorat.

| Actor8 explică (pentru ardnaxur1961):

Daca nu stiati cartea este bestseller a fost distribuita in 40 de tari este dupa harry poter mai documentativa putin inainte.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Actor8):

Arata-mi si mie unde scrie, in intrebarea ta, vreun titlu sau vreun autor de carte! Chiar iti imaginezi ca e cineva pe aici Mama Omida sa ghiceasca ce ai tu in cap?
Numai EU am citit pana acum vreo 300 de best-seller-uri dupa care s-au facut filme. Asa ca, invata mai intai sa formulezi logic o intrebare si abia pe urma ofuscheaza-te!

| Belllla a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Asta e titlul cartii, Inainte sa adorm, desteptule.

| gabriela95 a răspuns:

Este adevarat ca este un film dupa carte insa nu a aparut inca happy

| Keity a răspuns:

INAINTE SA ADORM asta e numele carti!