| narcisaandreea a întrebat:

Buna,
Am inceput si eu sa scriu pe blog si as vrea o parere de la voi despre blogul meu.
Voi tine cont de orice sfat si orice parere, indiferent daca e pozitiva sau negativa. Invat din greseli.
Astept parerile voastre.
http://cunoastereacomunicarii.blogspot.ro/

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Sa-mi dau si eu cu parerea daca tot e gratis, am ajuns aici de la "intrebarea" despre concurs.
Ideea e buna, dar articolele mult prea personale si putin documentate, "subtirele" pe alocuri.
Nu stiu daca lucrezi in domeniu sau ce expertiza/experienta ai in comunicare, dar nu aduci nu stiu, acel inside info, ceva ce sa nu fi stiut deja.
Greeli de comunicare sa nu ma joc la telefon cand vorbeste celalalt puteam scrie si eu. Cat despre privit in ochi, un contact vizual indelungat devine deranjant, poti testa. Privirea in fruntea interlocutorului sau in materialul prezentat, contact vizual ocazional, parerea mea. happy
Ar lipsi renumita pagina About, in care sa ne spui doua vorbe despre narcisa ca si om de comunicare, scopul blogului, habar n-am.
Dar in general cand citesti ceva vrei sa stii si cine-l scrie, mai ales cand nu e pe un site cunoscut.
Doar o parere, sper sa nu mi-o iei in nume de rau. happy
Mult succes!

| narcisaandreea explică (pentru CataC):

Multumesc frumos pentru sfat.
Sunt la inceput si chiar daca nu e o scuza, invat din mers. Sunt la o facultate de profil si incerc sa ma perfectionez.
O sa tin cont de sfaturile primite si-ti multumesc inca o data.

| trixiiie a răspuns:

Salut, mai Narcisa! :*

M-am uitat un pic pe blog. Sa stii ca ai niste subiecte destul de interesante. Incearca doar sa fii obiectiva in timp ce scrii posturi de genul celui cu greselile din comunicare. Poti folosi stilul acesta lin, informal, cand scrii despre tine etc, dar adopta stilul formal cand atingi subiecte din diferite domenii.
Sper ca te-am putut ajuta. Si noroc!

| narcisaandreea explică (pentru trixiiie):

Multumesc frumos pentru raspuns si sa stii ca o sa tin cont.