| DdAndreea a întrebat:

Am nevoie de ceva ajutor in legatura cu o problema la matematica. Stiu ca nu e bine ce fac, nu e bine sa imi rezolve altii temele ( o parte din ele ) dar pur si simplu nu stiu cum se face. Daca nu ma descurc la problema s-ar putea sa iau nota mica ceea ce pentru mine nu e bine. Nu prea ma descurc la geometrie.

Aici e problema:

In triunghiul dreptunghic ABC cu m(

3 răspunsuri:
| NoNaMe_7575 a răspuns:

M unghiului de cat?laughing
Daca estin in clasa a-6-a lasa-mi id pe privat fiindca te ajut eu:p

| anutzica001 a răspuns:

Sa stii ca nu e toata... daca esti a 7 a ai putea sa ma bagi in lista ta de prieteni(aici la TPU) s sa mi-o trimiti printr-un mesaj poate-poate stiu sa o fac

| alexshobyx a răspuns:

Sunt in clasa a 9-a, cred ca te pot ajuta, lasa-mi mesaj cu problema sau da-mi id tau de mess tot in PM. big grin