| Ana_2177 a întrebat:

Buna am nevoie de un raspuns urgent. Miorita este o creatie literara in versuri? dar Baltagul de care creatie literara este? dau FUNDA rasp plsss :-(

Răspuns Câştigător
| me_5879 a răspuns:

Miorita este creatie literara in versuri iar baltagul in prozawinking

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Baltagul - este o creatie literara in proza apartinand genului epic.

| darrio2007 a răspuns:

In proza.Este un roman scris de Mihail Sadoveanu.

| mistikk a răspuns:

Presupun ca in proza

| xxdd a răspuns:

Miorita este o creatie literara in versuri. big grin
Baltagul este o creatie literara in proza.

| sweet_1526 a răspuns:

In proza
baltageul de Mihail Sadoveanu este un roman.

| andr33a020 a răspuns:

Miorita e creatie populara in versuri, baltagul este creatie epica in proza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lama metalica si maner de lemn

| hamham_1461 a răspuns:

Balada miorita apartine genului epic in versuri si are un continut social. baltagul este o creatie literara

| hamham_1461 a răspuns:

Aceasta inntrebare te ajuta sa faci tema si asta nu-i corect la a doua abatere esti sanctionata

| Aerow a răspuns:

Buna!
Miorita este o creatie populara in versuri.
Iar Baltagul cred ca este o creatie polivalenta.

| cocojambo_4190 a răspuns:

Da miorita este o cretie literara in versuri. Iar baltagul este opera epica.

| kmy4kmy a răspuns:

Este structurata in capitole si scrisa in proza...