| DeeaSakura a întrebat:

As dori niste anime horror, daca se poate cu vampiri ( nu Vampire Knight ), zombie etc. Daca se poate cat mai multe.
Nu ma supar daca puneti de mai multe genuri si sa-mi spuneti si anime-ul vostru preverat in afara de Naruto.happy
Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| LoveAnime4ever a răspuns:

Vrei niste anime'uri cu nitel sange si teroare? Sigur
11 eyes; higarushi no naku koro ni; umineko no naku koro ni; high school of the dead [ e cu zombii ]; sankarea tot k zombii e; elfen lied [ mult sange]; bokusatsu tenshi dokuro chan [ nu pare prea amenintator dar e cu mult sange si comedia ]
anime'ul meu preferat e Kuroshitsuji e cu demoni si e foarte palpitant! Ti'l recomand
Iar de curand am teminat Hiiro no kakera. E destul de bun!
Acum am inceput un anime on-going iar prin on-going vreau sa spun ca abia a aparut un ep cu sub in rom crying Se cheama La storia della Arcana Famiglia

| KittyKa a răspuns (pentru LoveAnime4ever):

Arcana Famiglia il puteti vedea pe www.roanime.ro.Este un anime nou, care abia a aparut, si abia a aparut si primul episod, de aceea e tradus numai un episod :) Cand va aparea urmatorul episod, mai exact, saptamana viitoare, atunci va aparea si ro sub :)

| LoveAnime4ever a răspuns (pentru KittyKa):

Stiu ca l'am vazut dar nu stiam ca e tradus pe roanime.ro :))
Eu l'am vazut pe www.deseneanime.ro :))
E bestial anime'ul si e si tare dragut :X:X:*
Felicita e asa scumpica :x, si imi place la nebunie tupeul lui Liberta :))
Pe deseneanime.ro spune ca va aparea in fiecare luni :(( O sa imi dau duhul pana lunea viitoare :(( :))

14 răspunsuri:
| alexshobyx a răspuns:

Genul horror : Deadman wonderland, Elfen lied, High School of the Dead, Hellsing,Blood +.
Alte animeuri care merita vazute : Clannad & Clannad Afterstory, Saikano, Chrono chronicles, Kampfer, Myself; Yourself, Beelzebub, Ao no Exorcist(Exorcistul albastru), They are my noble masters.Cat despre anime-ul meu preferat, fara nici o indoiala, Dragonball Z.
Vizionare placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hum, horror am auzit ca e Another. Nu l-am vazut, nu pot sa-mi dau cu parerea, dar toti cu cati am vorbit l-au laudat.
Anime-ul meu preferat e Death Note. Cred ca l-ai vazut, dar daca nu e MUST!
Ti pup, si bravo pentru ca urmaresti animeuri! >big grin

| KittyKa a răspuns:

Un anime horror, Mirai Nikki happy Nu e la fel de tare ca Death Note, dar e bun si asta tongue E in gen Death Note happy Alte anime bune ar fi, am auzit, de Code Geass, e si romantic cred, tot ce stiu e ca e unul foarte bun, nu l-am vazut insa ma voi apuca de el in curand. Pandora Hearts, e unul romantic. Clannad. Cel mai romantic anime posibil, cel mai trist, plangi pana nu mai ai lacrimi. Ei bine, la inceput e plictisitor, insa ai un pic de ambitie si uita-te macar la prima serie tongue Lovely Complex iar am auzit ca e foarte romantic si bun. In general genul cel mai cautat e romantic, deci de asta iti zic care am citit eu ca sunt cele mai bune, sau care le stiu eu. Succes :*
P.s. Clannad intrece fara probleme Vampire Knight happy

| DeeaSakura explică (pentru KittyKa):

Pai m-am uithat la Clannad si eee foooarrrttteee plictisitor nu-i genul meu m-am uithat doar la priumul sezon si in nicun caz nu intrece Vampire Knighttongue si mersi de anime.

| KittyKa a răspuns (pentru DeeaSakura):

Nop, abia in al doilea sezon incepe totul. Nu vreau sa fac spoiler, insa vreau sa te fac sa te uiti la acest anime, pentru ca si eu credeam asta inainte :P Ei bine, daca ai vazut primul sezon, sti deja ca Nagisa si Okazaki erau impreuna. Ei doi locuiau acasa la parintii Nagisei. Okazaki, cum a terminat liceul, si nu avea ce sa faca, a decis sa munceasca la magazinul parintilor Nagisei. Ea a trebuit sa repete anul. Cu timpul, Okazaki decide ca e timpul sa se puna pe picioarele sale si isi cauta o slujba, si o casa pe care sa o inchirieze. Incepe sa-si dea seama ca viata pe cont propriu nu e chiar asa de roz pe cat credea ca o sa fie. Nagisa trecea in fiecare zi la el ca sa-l ajute, cu mancarea, curatenia, etc. Dupa un anumit timp, ei decid sa se casatoreasca. Okazaki decide sa-i ceara mana Nagisei si de la tatal ei ( Akio se numeste ), asa ca ii zice sa asculte ce are de zis, si sa fie de acord cu el. Akio insa nu se lasa mai prejos, si ii spune ca daca Okazaki il bate la un meci de baseball ( la care Akio era cel mai bun, de neinvins ), il va asculta si va fi de acord cu tot ce zice Okazaki. Ei bine, dupa multe incercari, multa sudoare si antrenamente, Okazaki l-a batut, si deci, s-au putut casatori. Nagisa s-a mutat la el, iar in prima noapte, Okazaki ii explica Nagisei ca daca isi doreste ceva, sa ii zica. Iar ea zice ca nu are nevoie de nimic, insa ca singurul lucru pe care si l-ar dori ar fi un copil. Si de aici incepe actiunea :> Nagisa a ramas insarcinata, si a nascut o fetita. Din pacate, cum corpul Nagisei in acea perioada ( era iarna, si ea in fiecarea iarna era slabita ) era slab, a murit. Fetita se numea Ushio, exact cum au planuit parintii impreuna. Fara Nagisa, Okazaki o luase pe cai proaste. A inceput sa-si iroseasca banii pe tigari si alcool. Cum n-a dorit s-o creasca pe Ushio, parintii Nagisei au crescut-o ( nu foarte mult, pana la 5 ani ). Oricum, ei decid sa-l apropie pe Okazaki de fiica sa, asa ca i-au lasat singuri intr-o mini-vacanta. S-au impacat, au inceput sa traiasca singuri, cu toate ca Okazaki inca simtea lipsa Nagisei. Trecusera un timp, si Ushio s-a imbolnavit. Din pacate, mostenise corpul mamei sale, cu o sanatate foarte slaba. Ushio era la pat, si ii spune tatalui sau ca vrea sa faca o calatorie, ea insista, si Okazaki a decis sa-i faca voia. Mergeau ei prin zapada, insa Ushio mergea cu dificultate. Dintr-o data, a cazut. Si a murit. Okazaki plangea langa ea, insa timpul a fost dat inapoi ( sau nu mai stiu, ori a visat, ceva de genul asta ), si a avut ocazia ca Nagisa sa nu moara. Ca sa intelegu bine anime-ul trebuie sa te uiti la el, eu cum nu ma pricep nici sa fac descrieri, descrierea asta e de cacao. Este un anime foarte amuzant, romantic, si trist. Despre viata, in general. Uite aici cateva parti amuzante, si foarte triste. :
Nagisa e insarcinata: http://www.youtube.com/watch?v=vctEwHBAMvo
Okazaki o cere pe Nagisa de sotie :http://www.youtube.com/watch?v=rzZSKiAUCmg&feature=related
Nagisa o naste pe Ushio si moare: http://www.youtube.com/watch?v=NScZWoJqiFk
Ushio moare: http://www.youtube.com/watch?v=-Xye9BSxOQk&feature=related
E un anime prea tare. Dar daca nu vrei sa te uiti nu te oblig :P

| DeeaSakura explică (pentru KittyKa):

Nu trebuia sa te obosesti atat sad, o fi un anime apreciat si toate cele, si primul sezon nu l-am vazut aproape tot mai aveam vreo 3-4 ep sa-l termin, in fine daca mai vad putin din el vomit laughing pur si simplu nu supor aceste anime, ii prea plictisitor si mi se pare o pierdere de timp, iar graficul nu-i asa de bun. Si inca o data, nu trebuia sa te obosesti atat sa ma faci sa ma uit laughing oricum mersi happy >big grin

| KittyKa a răspuns (pentru DeeaSakura):

Da m-am cam chinuit oleaca sa descriu laughing Dar n-are nimic tongue Npc big grin

| RedNato a răspuns (pentru DeeaSakura):

Uita-te si la Clannad after story si nu o sa uiti niciodata animeu are un sfarsit tragic.

| RukkyRukkya a răspuns:

Incearca Blood C.e. draguthappy

| Isa0w0Chan a răspuns:

Ehh---nu e foarte horror dar incearca Kore wa Zombie-desu ca.e destul de amuzant, insa are si multe scene sangeroase.De asemenea Elfen Lied e unul bun(mie mi-a fost frica sa ma uit la el, avea prea mult sange).Mai incearca si Ayashi no Ceres, desi acesta este mai mult romantic are si destule scene horror.
Oricum, in ceea ce priveste preferatul meu; nu ma pot hotari intre Inuyasha si Shugo Charahappy

| Flory_4599 a răspuns:

Elfen Lied. e sangeros.

| xFrancy a răspuns:

Pai....horror..11 eyes, Ao no exorcist Elfen lied[foarte sangeros]...Romance.Ayashi no Ceres..Rosairo+vampire,Si anime-ul care imi place este Vampire Knight :X cel mai frumos anime cu vampiri

Întrebări recente