| Maria_1905 a întrebat:

Buna!
As dori sa stiu parerile, sau recomandarile voastre cu privire la bibliotecile din Bucuresti: doresc sa imi fac un abonament si mi-este greu sa aleg. Multumesc!

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Depinde ce anume vrei sa citesti.

Iti recomand totusi sa iti faci un abonament la BCU Bucuresti. Aici gasesti cam tot ce doresti, din toate domeniile. Atmosfera din salile de lectura este placuta si exista si sectie de imprumut.
La Biblioteca Academiei iti recomand sa mergi doar daca faci cercetare pe carti si publicatii vechi. Nu au achizitii importante de carti noi.
Mai sunt si Biblioteca Municipiului Bucuresti si bibliotecile Facultatilor.

1 răspuns:
nony
| nony a răspuns:

Ce vrei sa faci surprise?!