| Sebhp11 a întrebat:

Buna! As vrea sa merg cu niste prieteni la saw x la cinema city. Problema e ca nimeni nu are 18 ani. Se fac controale? Si daca luam bilet la un alt film si dupa mergem la ala se prinde careva?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In mod normal da, se fac controale.A mai zis cineva recent tot aici ca a mers cu tatal si nu l-au lasat sa intre fiindca nu avea 18 ani.Gandeste-te ca acel rating nu este pus degeaba. Exista persoana care va verifica biletele si va arata sala unde mergeti.Nu crezi ca se va prinde daca va indreptati catre alta sala?
Per total e o idee neinspirata.Mai aveti rabdare pana impliniti varsta necesara, va veti plicitisi oricum de vizionat filme. laughing

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se fac controle inopinante in timpul filmului.
Daca dati spaga la bilete sau la usa, riscati ca in timpul filmului sa intre Politia si un jandarm ca sa verifice buletinele, cu varsta peste 18 ani.
Se scot bani buni de la cei care incalca legea, ca amenzile au crescut in valoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bai nu mai pot de ras... auzi la Violetta, vin Jandarmii la cineva sa verifice buletinul... muhahahaha, cate tampenii poate scrie.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Daca iei biletele online si mergi cand se aglomereaza intrarea ai sanse sa nu iti mai ceara buletinul. Sau poti merge cu un major si doar el arata

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAntonio a răspuns:

Nu cred. Vizionare placuta xX