| xBlueAngel a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri de prietenie. Cele mai multe si mai frumoase primesc funda!

4 răspunsuri:
| doareuio a răspuns:

-Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!""
-u ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat, M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>; D
-Prietenia nu tine de moda, nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde, este insa cea mai buna investitie in aceasta viata
-at cand cazi; -s.eu O sa t ajut sa t ridici, cand simti ca iti e greu, voi fi mereu aici, cand tOata lumea, te va respinge.eu voi fi aprOape d suflethul tau >; d
-Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandOua:tu si cu mine.; x; x; x
-Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!
-si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
-Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.
-Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...
-Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla
-Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput \m/
-cand ea e langa mine, uit d` tot sh m` simt bine
-
Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii
-Dintre toate prietenele care le-am cun0skt tuu esti cea p` care nu vreauu s-o uit. Sh daca` mor inaintea ta, voi ajunge`n rai sh t` voi astepta
-Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
FUNDA?

| onecika a răspuns:

- Prietenia nu o gasesti gata facuta.
- Un singur prieten adevarat contribuie mai mult la fericirea noastra, decat o mie de vrajmasi la nenorocirea noastra.
- Prietenia este cel mai mare dar pe care o persoana il poate oferi alteia.
- Prietenii sunt ca razele de soare: cu cat sunt mai multi, soarele straluceste tot mai mult!
- Prietenii sunt ca o pereche de aripi; cu cat am mai multi pot zbura tot mai sus desupra problemelor, lacrimilor si tristetilor!
- Prieten este acela inaintea caruia iti poti descarca toata povara inimii, cu bine si rele, grau si pleava laolalta, stiind ca blandetea mainilor lui va lua totul si va face selectia, pastrand ceea ce merita sa fie pastrat si, cu suflarea bunatatii, dand deoparte ceea ce trebuie aruncat.
- PRIETENIA este la fel ca banii, este mai usor de facut decat de pastrat.
- Prietenul nu merge inaintea ta ca sa te conduca, nici in urma ta ca sa iti vada toate greselile si ezitarile, ci e intotdeauna langa tine.
- Prietenia, este mangaierea cea mai dulce, amintirea cea mai frumoasa si uneori sprijinul tineretii, dragostea este darul cel mai minunat pe care o persoana il poate primi din partea celui drag.
- Prietenii sunt ingeri care ne ajuta sa pasim, atunci cand aripile par as fi uitat zborul…
- Cel care vine la tine doar sa se laude cu propriile reusite si sa planga pe umarul tau atunci cand ii este greu…nu-ti este prieten.
- Prietenii sunt bijuteriile rare care te fac sa zambesti si te incurajeaza…sunt gata sa te asculte atunci cand ai nevoie si te sustin mereu.
- Când prietenii te părăsesc, nu uita că sunt doar oameni şi nimic mai mult.
- Prietenii sunt nascuti, nu facuti.
- Un prieten este cineva care crede in tine atunci cand tu ai incetat sa crezi in tine insuti.
-Adevaratii prieteni nu te injunghie pe la spate, ci in fata.
-Adevarata prietenie este asemeni unei bune sanatati; valoarea ei este adesea recunoscuta dupa ce este pierduta.
-Un prieten este cineva care cunoaste cantecul inimii tale si ti-l poate intona atunci cand ii uiti cuvintele.
-Limbajul prieteniei nu consta in vorbe ci in intelesuri.
- Un adevarat prieten este unul care paseste inauntrau atunci cand toata lumea iese afara.
-Prietenia nu este necesara, asemeni filozofiei sau artei... Ea nu are o valoare de supravietuire; mai curand, este unul din acele lucruri care dau valoare supravietuirii.
-O noua prietenie este asemeni unui fruct necopt; ea poate deveni fie o lamaie, fie o portocala.

Sper că te-am ajutat. Pupici!

| ImStillDead a răspuns:

Iti dau eu cateva :
Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu
Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...
Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei
Prietenii sunt langa tine mereu. orice s-ar intampla.Iar cand acel prieten te tradeaza. simti ca nu mai ai viata!
Urasc faptul ca prietenii mei se schimba, doar pentru ca si-au facut alti prieteni noi!
Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate
Cel mai bun psiholog e un prieten beat! rolling on the floor
Prietenii nu te suna - inseamna ca la ei si fara tine e bine

| Baby1298 a răspuns:

A avea un prieten este mai vital decât a avea un înger. big grin