| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

cand lucrez cu laptopul as vrea sa pot sa ii inchid clapeta fara sa ii dau shut down sau hibernate. sa cobor de tot clapeta si sa ramana pornit fara sa se aprinda avariile. daca am o lucrare in word de exemplu, si vreau sa inchid laptopul fara sa o salvez dau hibernate si cand redeschid calculatorul o gasesc la fel. cum pot sa fac sa nu dau nici hibernate, sa inchid normal si sa o gasesc la fel?

multumesc!

Răspuns Câştigător
| PwNZ a răspuns:

E foarte simplu! nu-ti trebuie absolut nicio instructiune! dai click pe bateria de langa ceas de jos => more power options => te duci la ce profil folosesti => apesi in dreptul ei Change plan settings => Change advanced power settings => din lista care iti apare cauti Power button and lid => Lid close action => si selectezi Do nothing, fie la On battery sau la Plugged in. atat! bafta!

| anonim_4396 explică (pentru PwNZ):

Iti multumesc foarte mult!

| PwNZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere