| Diavolulestefemeie a întrebat:

Buna,
ce inseamna medium?

Răspuns Câştigător
| Ðean a răspuns:

Medium - Persoană care poate comunica cu spiritele celor decedaţi prin diferite obiecte personale pe care le-au avut morţi în timpul în care trăiau. Un Medium este asemănător cu un Vrajitor/e nu mai că poate doar comunica cu spiritele.

PS: Însă mi-e greu să cred în aşa ceva...

| Diavolulestefemeie explică (pentru Ðean):

E adevarat,chiar daca nu vrei s-au ti greu sa crezi asta...
Asta e parerea mea, ca exista persoane care pot comunica cu spiritele, a aratat chiar si laa stiri pe una care a fc astalaughing

| Diavolulestefemeie explică (pentru Ðean):

Si multumesc mult pentru raspuns :X

8 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Banuiesc ca ceva la mijloc.

| wintage a răspuns:

Probabil ca tu te referi la acelt tip/a care comunica cu spiritele.

| wintage a răspuns:

Este intermediar intre cei vii si cei morti. Probabil ai vazut la Haunted (Fenomene stranii)

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Medium e ceva potrivit unde la mijloc nici prea mult dar nici prea putin! e intre!

| Autumnfeelings a răspuns:

Medium in limba romana are trei intelesuri
1)Care se află în mijloc; de mijloc, mijlociu
2)medii m. (în practicile oculte) Persoană dotată cu spirite, servind ca intermediar între spirite și cei vii.
3)Natura înconjurătoare alcătuită din totalitatea factorilor externi în care se află ființele și lucrurile

| misterioasa01 a răspuns:

Medium inseamna mediu adica ceva care se afla la mijloc,... funda!