| Stella17 a întrebat:

cine poate sa imi spuna un truc greau la care sa nu isi de-a seama usor.

P.S. Fara site-uri

2 răspunsuri:
| andrei00sb a răspuns:

Salut! Este un truc foarte simplu care nu e nici o smecherie pica cartile singure asezate pe perechi de la sine. Sa incepem.
Pasul 1. Soarteaza perechile de J, Q, K, As
Pasul 2. pune la baza J-urile dupa peste toti cei 4 J pune Q-urile dupa pune K-urile si dupa pune As-arii. CArtile vor fi total impreunate acum pune fiecare pachetel unul peste altul.
Pasul 4. Dai cuiva sa taie cartile de cate ori vrea.
Pasul 5. Incepe sa refacii pachetelele punand la rand cartile cu capul in jos astfel incat sa formezi 4 pachetele acum fa-te ca faci o vorba magica si intoarce cartile toate vor fi in ordine. Ai zis fara siteuri dar daca nu ai inteles cum am zis eu poti cauta pe google asa : Truc magic sa apar cartile imperecheate Sau descarcati carti de magie de pe google ai multe trucuri acolo tongue big grin fundita? tongue big grin

| Stella17 explică (pentru andrei00sb):

DA stiu acest truc daca se poate altul greau la care sa iti trebuiasca mult timp sa iti dai seama.