| ErrChan a întrebat:

Buna cine se uita la Fairy Tail? imi spune si mie daca se intampla ceva legat de lucy si natsu dupa episodul 138? I love Nalu!

4 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Daca vrei sa stii cum continua povestea, poti sa citesti manga. Anime-ul este o adaptare dupa manga.
P.S. Asta e ceva ce nu cred ca stiu multi, dar cel care a creat Fairy Tail a mai facut ceva inainte, Groove adventure rave. Manga asta s-a terminat si este si un anime, dar care nu urmareste manga pana la capat si se termina mai devreme de manga. Fairy Tail ia foarte multe elemente de la groove adventure rave, printre care 3 personaje foarte asemanatoare cu natsu, gray si lucy, dupa care sunt inspirati acestia. In manga Groove adventure rave, sa pare ca personajele dupa care sunt inspirati natsu si lucy chiar ajung sa fie impreuna asa ca sunt toate sansele ca si natsu si lucy sa fie impreuna. -b

| irbis a răspuns (pentru irbis):

Ma corectez. Anime-ul se cheama Groove adventure rave, dar manga se cheama Rave Master.

| Anuta2506 a răspuns:

Eu zic ca da deoarece se inteleg atat de bine...
Uita-te aicihttps://www.youtube.com/watch?v=thOJqPmtiW4

| xMurasakiii a răspuns:

AICI AICI
!
eu sunt fan Fairy Tail ><
uita-te aici http://www.animekage.com/watch-online/fairy-tail-episode-138.html
la final vei gasi un mic trailer despre urmatorul episod... Ja Ne