| DCSHOE a întrebat:

Buna!
De ceva timp (mai precis de cateva luni) am inceput sa invat limba portugheza (cea vorbita in Brazilia)... Pronuntia mea este corecta, dar as vrea ca pe viitor sa dobandesc accentul de acolo.
Am un amic cu care vorbesc in fiecare weekend cate 2 ore la microfon... Alte alternative aveti? Sau macar sunt ceva sanse sa dobandesc acest accent avand in vedere ca nu imi permit prea curand sa ajung in Brazilia?

1 răspuns:
| Negulescu_Andrei_1975 a răspuns:

Du-te cu el in fata in fata

Întrebări recente