| TheBlackCrystal a întrebat:

De curand am scris niste versuri si vreau parerea voastra.Sa continui sau sa ma apuc de alt ceva?

Vreau sa mai pot visa la iubire,
Sa fim iar amandoi
Dar ma intreb : " E bine?".
Noi suntem pe alte cai

Cu aripi frante, spre cer ma avant,
In oceanul de lacrimi sa ma pierd
Macar alinare printr-ul cuvant
Sa mai am inainte sa pier...

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

Wow, zici ca sunt creeate pentru mine! Sunr frumoase, poti continua sa scri.Si nu ii asculta pe ceilalti laughingCe? Poeziile lui Nichita Stanescu aveau logicalaughing. Bravo, parerea mea este ca ar trebui sa continui, si vei vedea ca vei excela in timp!

8 răspunsuri:
| TheBlackCrystal explică:

Multumesc de raspunsuri.Practic sa inteleg ca e o pierdere de vreme straight face.

| Diia94 a răspuns:

Mie imi plac. Pt inceput e chiar fte bine.

| AlexMrs a răspuns:

Vericule eu am mai scris si eu cate ceva si sunt mai bune decat ce ai tu aici si cu toate astea nu consider ca am talent in asa ceva! Lasa poeziile si fa ceva mai serios! Eventual bea o bere! laughing

| Ahead a răspuns:

Dupa parerea mea nu sunt asa bune...
Dar continua nu te descuraja!

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Sunt foarte faine draga. Sa nu te iei dupa toti care comenteaza si sa stii mie mi se par super. Eu as zice sa continuii.

| TheBlackCrystal explică (pentru NoMusicNoLife25):

Mersi mult draga! Ti-as da o funda dar nu mai pot aici laughing)

| Dearness a răspuns:

Eu zic sa NU te opresti! Toti poetii faceau o schita si apoi marea opera.Si versurile sunt foarte frumoase si ai si imaginatie.winking

| daniela50 a răspuns:

A doua strofa suna putin ciudat...
"si in oceanul de lacrimi ma-nec,
sa ma lupt cu vantul si cu ploaia plangand,
sa mai pot spune un gand inainte sa plec."
(poate e bine...le-am facut asa...pe momentlaughing:*