| Dootzy a întrebat:

Eu am in clasa o prietena pe nume Alexandra, eu si cu ea eram bune prietene, dar in trupa de dans ne-am certat, iar eu la serbare am zis de mama unei colege ca i se vedeau sanii prin tricou si ea pentru ca era suparata (a fost de fata cand am zis eu) pe mine, i-a zis acelei colege ce am zis eu de maica-sa, si dupa aia vine la banca mea si-mi zice: scuze, iarta-ma da' eram suparata pe tine...(ea un timp nu recunoscuse ca i-a zis) si azi a venit femeia aia la scoala si m-a spus doamnei si m-a certa, credeti ca mai merita sa fiu prietena ei? Mama mea mi-a zis sa nu mai vorbesc cu ea ca ma bagat in prea multe probleme.Va rog, dau si funda.

6 răspunsuri:
| Anaeli a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii acorzi o sansa prietenei, dar sa fii foarte precauta. Sa nu ii mai spui orice. In timp iti vei da seama daca iti este sau nu prietena. Cat despre mama acelei colege... hainele ii scot in evidenta si caracterul, nu numai sanii... Eu in locul mamei tale as vorbi cu doamna invatatoare si i-as spune ca nu trebuia sa te certe. Din contra, acea femeie este vinovata pentru ca da exemplu negativ copiilor.

| Dootzy explică:

Multumesc avoncosmetica, si eu cred ca trebuie astfel procedat.Ti-as fi dat funda, dar la un raspuns nu pot sa dau.

| Dootzy explică:

@Andrusca7,vreau sa-ti dau funda, dar nu-mi apare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! O prietena adevarata nu ti-ar face niciodata asa ceva! Si nici tu nu mai spune de fata cu oameni cu care esti certata sau in care nu ai incredere lucruri care se spun decat oamenilor adevarati.Nu o mai baga in seama pe "prietena" ta sa vezi ca va veni singura la tine.Deci cel mai bine este sa o ignori pentru ca razbunarea e arma prostului iar ea a folosit aceasta arma.Te pup sper sa iti mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca mama ta te-a sfatuit, de la noi ce vrei? da-i funda mamei tale si multumeste-i pentru sfat.

| rox_7772 a răspuns:

Aceasta fata nu iti este prietena, daca iti era prietena indiferent de cat de suparata era pe tine nu trebuna sa te toarne...in concluzie cauta`ti alti prieteni si nu iti mai pune incredere asa mare, mama ta are dreptate