| tanduca03 a întrebat:

Eu imi cumpar in cateva zile un doberman. nu stiu atatea despre aceasta rasa...nu stiu cum sa il dresez sau cum sa il "calmez" daca ar fi cazul. Daca stiti va rag sa ma ajutati...am cautat si pe intrenet dar nu am gasit decat niste porcarii!
Dau funda!

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

De ce Doberman? Ca sa-ti bagi in sperieti colegii de scoala?
Mureai cu un Bichon?

| SirAugustin a răspuns:

Iati bichon-) daca esti cea din poza un bichon maltez toy ar fi usor-)))) dobermanu te smulge daca il supara cineva

| tanduca03 explică (pentru SirAugustin):

Da eu sunt in poza...si am vazut acel doberman si e foarte dragut si cuminte, nu s-a repezit si nici nu mi-a facut probleme, de aceea am pus si intrebarea.