| AnToNiKa_7758 a întrebat:

In urma cu cateva zile, eu si cu amca 2 colege am scris un fel de poezie despre o colega rea...si poezia continea cuvinte urate. da bine ca in cuvintele urate aparea o litera, si restul stelute...si mama uneia dintre fete a gasit poezia, si a zis ca la sedintza(care e astazi) i-o arata parintzilor nostri si vreau sa va intreb ca i-as putea spune tatalui meu, ca sa il mai calmez daca afla de poezie? Adica sa-l fac sa arunce vina mai mult pe colegele mele(ca oricum nu le cunoaste)!

2 răspunsuri:
| Andreea_5571 a răspuns:

Cel mai bine ste sa-ti recunosti vina pentru greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. Apoi promiti ca nu vei mai face asa ceva si nu uita: in momentul cand spui adevarul esti curat, te simti mult mai bine si nu ai de ce sa-ti mai fie frica. Te rog urmeaza-mi sfatul!

| gaba_4758 a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa dai vina pe colegele tale si sa ii spui tatalui tau adevarul, ca vina nu e in totalitate a ta si ca poezia ai scris-o in gluma si nu vroiai sa se ajunga aici.

Întrebări recente