| CreEppY a întrebat:

mi-am cumparat cartea Razboiul Rece de John Lewis Gaddis pentru ca trebuie sa fac un referat la istorie despre razboiul rece. Cartea are vreo 300 de pagini in care se explica razboiul dar eu vreau doar un simplu referat de doua pagini. Daca ati citit cartea sau ati facut si voi un referat, puteti va rog sa imi spuneti care sunt paginile mai importante din carte? Multumesc!

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Referatul de doua pagini se face din alea trei sute ale cartii, plus ce informatii mai ai tu din surse gratuite, nu din doua pagini mai importante. De asta ti s-a cerut referat, ca sa inveti sa faci un text din ce stii. Citeste cartea, si vei intelege mai clar ce trebuie sa faci.