| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiti unde as putea gasi oferte pentru locuri de munca in sua permanent studii:liceu care sa nu necesite cunoasterea limbii.Ma tot chinuiesc si nu gasesc nimicsad. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

În condițiile actuale, cu cerere mare de angajări, limba străină e un criteriu de bază. Puțină engleză trebuie să "rupi", dacă vrei să ajungi în SUA.

| mariusciocan a răspuns:

Pai mai Mihaelutza...eu sunt cam in aceeasi situatie. Am cautat mult sa plec, si inca doresc sa plec, numai ca e mare bataie de cap cu viza. Poti primi viza cu drept de lucru acolo numai daca statul are nevoie de un om ca tine, de munca pe care tu o prestezi. In rest poti doar primi viza de turist, fara drept de munca. Poti pleca printr-o firma de recrutare (cum vreau eu sa plec ca ospatar sau barman), acestia iti fac rost de viza de lucru insa numai pe perioade scurte 6-12 luni. Poti ajunge aoclo si te poti casatori cu un american. E destul de greu sa ramai legal in America.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor am trait s-o aud si p-asta. dar cati ani ai draguta? 9? deci vrei sa te muti permanent intr-o tara fara sa-i cunosti limba? si sa mai si lucrezi acolo.super tare. eh ma rog, ai si tu logica ta. decat ca altii care sunt nascuti in romania si nu vor sa vorbeasca romana. stii cum se numesc aia nu? unguri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest raspuns i se adreseaza utilizatorului anonim''draguta'' am mai mult de 9 ani si sa stii ca acest lucru nu era pentru mine ma interesam pentru alticenva.Si''draguta''cunosc multe persoane plecate in SUa care nu cunosteau deloc limba si au invatat-o si au ramas acolo. Dar draga te rog nu te mai obosi sa imi raspunzi doar pentru propriul amuzament.Multumeschappy

| kayus a răspuns:

Daca gasesti vreau si eu laughing poate vor si altiilaughing

Întrebări recente