| butterflyeffect0000 a întrebat:

Nu stiu de ce dar, vreau si eu sa alerg repede pentru ca la sport colegii rad de mine ca alerg incet. Cum as putea sa alerg repede? Va rog sa imi spuneti ca toata lumea rade de mine ca alerg incet si numai suport. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Anname a răspuns:

Poi incearca sa alergi dreapta si sa exersezi foarte mult inainte ( du-te intr.un parc si alearga 30 de minute zilnic sau la 2 zile) happy vei arata superb dupa si vei alerga si mai repede

5 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Pey in primul rand ai nevoie de antrenament.Nu poti sa fugi foarte repede dintr-o data! Trebuie sa faci asta zilnic o perioada de cel putin 2 saptamani pentru ca corpul tau se se obisnuiasca cu alegatul!
P.S : Ca sa fugi mai repede ai nevoie si de o vointa! Trebuie sa-ti doresti asta si sa dai tot ce poti din tine! In momentul acela nu trebuie sa te gandesti la nimic altceva decat la ceea ce ai de facut! Sper ca te-am ajutat! Funda.

| eu17 a răspuns:

Pai ca sa alergi repede trebuie sa faci antrenamente, altfel nu vad cum ai putea reusi, insa poti alegra incet daca ai anumite probleme de sanatate...o zi buna!

| HelpMeNow a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi in fiecare seara, pe la ora 7 sa alergi pe un stadion, faci cateva ture in fiecare zi, si vei putea alerga din ce in ce mai tare, eu zic sa incepi cu 2 ture, maine 3 ture, poimaine 4 si tot asa SAU mergi la sala de fitness si te pui pe banda de alergat big grin

| CristiCryssu a răspuns:

Nu poti sa alergi repede peste noapte,e vorba de antrenament, poti incerca sa iti dezvolti muschii picioarelor facand putin sala, apoi antrenamente zilnice de alergarehappy

| Mihaiwest a răspuns:

Salut corygirl!
1.Cit mai mult cros (5-10-15 km)- pentru Rezistenta
2. Diverse exercitii pentru a antrena muschii de la picioare
a) asezari
b) "broasca" (sarituri- din asezat)
c) alergari pe distanta foarte scurta cu ridicarea genunchilor cit mai sus.
P.S: daca tot te apuci de asta te-as sfatui sa iti dezvolti deja toate grupele de muschi pentru a avea un corp frumos.

Succes! :*