| ela23nice a întrebat:

pe 4 iulie este ziua surorii mele de 6 ani. ce sa fac? ce sa-i cumpar? vreau idei de petreceri si cadouri accesibile. multumesc.

Răspuns Câştigător
| lola_2540 a răspuns:

Buna! avand in vedere ca implineste doar 6 ani, nu ii lua cosmetice sau parfumuri sau chestii din astea. ii poti cumpara fie un puzzle(50/100 de piese) pe care sa il faceti apoi impreuna, fie un tricouas din ala cu personaje de la disney(se gasesc pe la tonete, la preturi accesibile), o carte de colorat, daca vrei ceva mai special poti sa strangi mai multi banuti sa ii cumperi un laptop(din acela pentru copii, care are multe jocuri de adunare, scadere, desen, etc.-costa 100 de lei[la Metro, Selgros, sau alte magazine de astea mari poti gasi], sau creioane colorate, carioci, set din ala pentru pictura(contine si pensoane, si culori, etc), un joc "Nu te supara frate", lego, papusi barbie, animalute de plus, un bebelus din acela pe care trebuie sa il ingrijesti, sa il hranesti cu biberonu si chestii din astea, un film pe dvd(1001 dalmatieni, barbie,{sa fie in romana bineinteles}, bijuterii(din acelea pentru copii), un set "de-a doctorul"(stii tu, cu instrumente de jucarie), daca iubeste animalele cumpara-i un animal de plus care vorbeste, sau chiar unul adevarat(cel mai ieftin ar fi un pestisor care sa il tina intr-un bol), un animalut webkinz, o carte de povesti pe care sa i le citesti, animalute pet shop, si cred ca din lista de mai sus ai de unde alege.in legatura cu petrecerea, ai grija sa inviti numai cativa copii, prietenii ei cei mai buni, sa nu fie multi pentru ca, fiind mici, nu o sa te descurci cu ei. daca totusi vrei multi copii si totul pregatit te poti duce sa faci petrecerea la mc donaldts, daca nu iti permiti o poti fac acasa, sa cumperi suc(fanta, sprite[in niciun caz cola]), niste aperitive (salam, rosii, cas, si ce mai vrei tu), pizza sau cartofi prajiti cu ketchup si snitele din piept de pui.

7 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

La mulţi ani!
dacă face 6 ani, nu te arunca la produse cosmetice sau mai ştiu eu ce, fie ele şi pentru copii, că tot am văzut că apar. unui copil d 6 ani e uşor să îi stârneşti interesul; este suficient să îi cumperi un obiect ce are culoarea lui preferată, o să îl venereze. laughing

tu ştii cel mai bine ce culori îi plac, ce îşi doreşte, ce i-ar plăcea şi ce nu.
ai grijă ca de ziua ei să fie înconjurată de prietenii ei cei mai apropiaţi şi de multă iubire, asta va face ziua de neuitat.

| Brotacelu a răspuns:

Un monopoly [90-120 lei]cred ca e cel mai bun, este placut si invata sa numere si sa calculezehappy
Sau puzzele,[10 -50 lei] dezvolta gandirea care ei ii trebuie la varsta ei happy

La multi ani, sa fie sanatoasa happy

| Sin a răspuns:

Ceva cu Hannah Montana sau cu Disney daca ii place. Ceva jocuri si carti educationale si distractive in acelasi timp.

| alexxy_8614 a răspuns:

Poi daca e fetita ii poti cumpara un set de ala de papusi cu pieptan haine d schimb etc nu schump care s ii placa de ex papusa rapunzel are parul lung si o fetita este fascinata sa se joace cu un astfel de par poti s ii cumperi si o cutie de bomboane depinde cati bani ai.sau pur si simplu intreab'o ce cadou i'ar placea cat despre petrecere organizezeaza o petrcere surpriza in casa cu toate prietenele ei si cand vine in casa strigati toti surpriza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-i un joc "Nu te supara frate", este accesibil ca pret vreo 25 sau 35 de lei si se va bucura enorm si in asa fel va puteti juca impreuna sau in 4 sau daca are acest joc cumpara unu pe care nu il are, iar ca idee de petrecere sigur vei sti ce sa faci, happy birthday! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ziua mea este pe 6 iulie

| unknown a răspuns:

Pentru ca are 6 ani nu stiu ai putea incerca cu papusi, jocuri educative, jucarii dn plus orice
iar pentru petrecere ti-as sugera o tema colorata sau doar culoarea ei preferata, multe baloane, confetii si ce ii mai place
Succes cu petrecerea :*