| NoSenseToLive a întrebat:

Bună seara TPU
Am hotărât în cele din urmă să apelez şi la voi, utilizatorii de pe acest site în speranţa că îmi veţi putea oferii un răspuns/ un sfat sau că îmi veţi trezii bucuria de a trăii, pierdută de ceva vreme.
Haideţi să mă prezint.
Numele meu este Andrei
Locuiesc în Iaşi.
Problema sau mai exact boala ce mă face să apelez la acest site este singurătatea. Nu am timp să caut, cu speranţa că altcineva a mai pus o întrebare asemănătoare, citindu-i raspunsurile.
Am 17 ani jumate şi sufăr de această boală, numită singurătate.
Nu am prieteni!
Am colegi ( 4-5 ) cu care mai vorbesc, mai ies la un suc dar ei nu ar da 2 bani pe mine şi nu m-ar ajuta niciodata. Am un prieten care a fost foarte apropiat de mine la un moment dat până când însă...m-a "vândut" pentru a câştiga atenţia altora. M-a tradat cu alte cuvinte, deşii eu puteam sa bag mâna în foc că îl cunosc. Acea dată a fost ultima oară când am mai crezut în fenomenul acesta numit Prietenie. Ce-i prietenia? Unde e prietenia, ştiind că pe "prietenul" tau îl doare în cot de problemele tale? M-am schimbat complet de la incidentul acesta, nu am încredere în nimeni şi nu ajut pe nimeni până nu primesc ceva la schimb ( nu neaparat bani ) sau până nu consider că merita. După mine, nu există Prietenie, este doar o scuză penibilă, de fapt prietenia maschează ca să zic eu aşa, atunci când profităm de cineva.
Nu am prietena!
Nu este vorba că sunt Gay.
Sunt perfect înregulă, mă simt atras de femeile frumoase, nu umblu epilat peste tot ( nu ma epilez decât la sub-braţ, pe faţă şi ...la băţ daca pot spune aşa )
Nu este vorba că nu iubesc pe nimeni doar că în 5-8 am iubit enorm o fată, şi ea pe mine însă din cauza ruşinii, nu am avut tupeu să-i spun ce simt, acum suntem la licee diferite şi nu prea apuc să o mai văd. Sunt şi la liceul meu fete frumoase, însă nici măcar o fată nu iubeşte cu adevărat...mă plac 3 fete dar nu pentru că sunt ceea ce sunt ci pentru că umblu în găşti ( staţi liniştit, asta nu înseamnă că nu învăţ, am 8, 9, 10 pe linie )
Ele vor să fie cu mine doar pe interes, să le apăr, să le mai cumpăr câte ceva ( Aşa-mi trebuie dacă vin îmbracat scump şi cu un telefon scump de asemenea )
Când am pierdut-o pe fata aceea, m-am simţit extrem de singur, şi aşa mă simt în fiecare zi, fără pic de vlagă...parcă nu mai am rost pe pământul acesta. Îmi urăsc existentă şi mă urăsc enorm pe mine însumi pentru că am lăsat să se întâmple aşa ceva...
Nu am credinţă!
Cred în Dumnezeu, ştiu că-i sus şi mă mai ajuta şi-mi ţine companie când sunt singur,dar nu prea îl vizitez şi când sunt foarte supărat mai arunc vina şi pe el, chiar dacă el nu îmi greşeşte cu nimic, aşa sunt eu mai încăpăţânat. Se spune că atunci când relaţia cu o fată nu merge bine, Dumnezeu îţi pregăteşte una mai bună refuz să cred acest lucru... fata aceea era perfectă, era totul pentru mine...ce-i drept Dumnezeu mi-a dat, dar nu mi-a bagat în traistă după cum spune proverbul.
Nu am apelat la acest site să-mi plâng de milă şi nu am nevoie de mila nimănui doar că simt că sunt pierdut pe o cale întunecată şi simt că am nevoie de ajutorul cuiva să ies.
Mulţumesc, sper să-mi redaţi viaţa de odinioară.
Scuzaţi-mă dacă am făcut vreun dezacord dar sunt supărat şi asta mă afectează cam 70% în fiecare activitate.
Dacă pe voi vă încălzeşte o fundiţă, eu v-o dau dar sincer sa fiu nu toţi pot avea o fundă dar unde nu vă pot eu recompensa vă recompenseaza Dumnezeu...
Şi acum spre final, un zâmbet, că doar aşa e frumos
:-)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fruntea sus.Lumea nu se sfarseste aici!
"Esti prea suparat ca a apus soarele, in cat nu ai timp sa vezi stralucirea stelelor"
Sunt 6 miliarde de oameni pe pamant. Daca nu te intelegi bine cu 1 atunci nu inseamna ca toti sunt rai, daca esti mai vesel iti vei gasi si prieteni si iubita, dar daca continui asa nu vei rezolva nimic.

3 răspunsuri:
| frikk a răspuns:

Amice esti pf@@@@
zici ca mi te simti singur si ai un sambure de credinta in tine atunci du-te si fate preot NU O SA MAI FI SINGUR NICIODATAwinkingsucces.

| NoSenseToLive explică:

Nu mulţumesc.
Nu cred că pentru a devenii preot trebuie să :
- înjuri de cele sfinte
- arunci toată vina pe Dumnezeu
Oricât de mult ar ţine la mine, tot nu mă ajută destul, eu ce să cred din asta? Rareori ma rog la EL, şi nu am învăţat atâta timp bine doar pentru a ajunge un preot.

| mariusbmb a răspuns:

Sfatul meu prietenesc este sa iti bagi pu.a in lume, sa fii cu nasu pe sus si tupeist, sa te bagi in seama cu toti. Stiu ca suna aiurea sau fara sens dar asa e crede-ma ca am ceva experienta in viata asta de ****. Cand tratezi viata cu ura si cu dusmanie cand esti un nesimtit o s-o duci bine cu gagicile su cu tovarasii. Crede-ma.