| Iullianna a întrebat:

kiss Am de facut o compunere descriptiva in care sa prezint peisajul de pe o planeta necunoscuta. Puteti sa imi dati vreo idee?
Funda cel mai bun raspunshappy

2 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Pai poti prezenta un loc anume
Poti de asemenea sa prezinti locuitori
Sa prezinti atmosfera

| dumytryana00 a răspuns:

Planeta ar putea fi acoperita doar de apa sau cerul ar putea fi colorat... pomii ciudati de mici... iar plantele de marimi foate mari si negre, de exemplu sau albastre. Vietatile sa aiba capul de marimea unui dulap si sa mearga cu spatele intr-o manapicior( mana+picior)! Sa traiasca toate in case construite din nisip+pietre in forma de con si iarba sa aiba 1 metru si sa faca fructe! Asta e ce mi-a venit in minte acum!