| AlexStar1 a întrebat:

Am nevoie de ajutor azi sper sa primesc raspunsul la niste probleme va rog spuneti-mi rezolvarea la aceste probleme : Dupa ce a strabatut un sfert din drumul pe care il are de parcus i- a ramas 234 km mai mult decat a parcus si intrebarea:Cati kilometri are tot drumul? si inca una: a+b+c=20 m a = 60 dm b=700cm c= restul a=? b=? c=? metri si prin fractie reprenzetatie a? b? c? ab? bc?

2 răspunsuri:
| Radu_Denisa-Stefana_1990 a răspuns:

Ambele sunt super usoare:* nu pot sa iti arat ca sunt cu reprezentare grafica si nu am cum...cred ca le-ai facut deja! happy ce clasa esti?