| Katherine20 a întrebat:

sad Am nevoie de ajutor crying La ora de franceza ne-a dat o fisa ca tema pentru acasa dar nu o gasesc nicicum crying. Am cautat-o peste tot dar nu dau de ea straight face Ce as putea sa-i spun profesoarei ca sa ma intelegea si sa nu-mi dea 4? crying

7 răspunsuri:
| Gabi1335 a răspuns:

Daca nu ai posibilitatea sa o xeroxezi de la un coleg/a, cand intri in clasa iti ceri scuze si ii spui ca ai pierdut fisa, dar cand intri in clasa, nu cand te v-a intreba de ea, atunci sigur se va enerva.Acum depinde si de profesor cel mai bine e sa ii spui ca ai pirdut-o.Succes

| OnuOnulică a răspuns:

1) Ori pleci de la ora ei ( desi nu ar fi o idee prea buna...)
2) Iti ceri scuze ca ai pierduto si sigur o sa te creda.

| doreal a răspuns:

O ceri de la o colega fisa si o xeroxezi

| Cupcakestar a răspuns:

Poti sa te duci la un coleg sau un coleg sa vina la tine si poti sa o xerosezi de la el/ea! Daca ai ore la pranz poti sa faci asa, daca esti de dimineata copiezi fisa la xeroxul de la scoala si tema o faci de la un coleg!winking

| Roxaname a răspuns:

Du-te la un coleg ca sa iti dea si daca nu poti merge la un coleg acum explica-i profei ca nu o mai gasesti si sa te lase pana ora vitoare ca o sa i-o aduci goog luk!

| johnny501 a răspuns:

Din pacate imi pare rau sa-ti spun dar din cauza altor mincinosi noi nici adevarul nu-l mai putem spune, dar daca chiar ai cautat peste tot (m-ai putin unde e) ai putea faci 2, 3 exercitii care crezi macar ca erau pe acea fisa pe caiet si poate chiar o sa te inteleaga sau sa te creada

| Rafael_Adryan_1998 a răspuns:

Poi ia fisa de la o goleg(a) si fa tema in clasa. Daca nu spune-i adevarul, zigur va intelege