| Andrei234141 a întrebat:

Sunt clasa a8a. cum ii spun profesoarei de franceza sa imi taie un 4? (am 3 de 10 si un 4 luat din prostie) am nevoie de medie

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca o poti face ca la piata de zarzavat? Daca este trecut in catalog adio.Trebuia sa te gandesti atunci.Sa inveti sa nu iei 4.

| Andrei234141 explică (pentru darrio2007):

Nu auzi ca am luat 4 pe nedrept?happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei234141):

Pardon.Ai spus din prostie.Din prostia cui? Nu cred ca a profesoarei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca esti singurul care are nevoie de medie? ce s ar intampla daca toti elevii ar cersi sa li se stearga notele mici?

| MiruD a răspuns:

Daca e trecut in catalog, nu merge sters. Doar cu stampila de la directorul scolii, si sa ii spuneti ca a fost o greseala. Asa era la mine la liceu.Dar daca nu vrea directorul sau profa, pune mana sa inveti sa iti indrepti media. Mai iei vreo 2 de 10, si iti va iesi 9.

| CostaMate a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa discuti cu ea si sa o intrebi frumos daca ar fi vreo modalitate prin care acel 4 sa fie sters, daca spune nu, insista si convinge-o ca iti trebuie neaparat media si ca liceul la care vrei sa intrii este unul foarte bun, acceptand doar medii mari.

| CostaMate a răspuns:

Cum a spus si LelaG, doar cu stampila si aprobare de la directorul scolii se poate; dar din propria experienta stiu ca se poate, o profesoara de religie mi-a pus 4 pentru ca deranjam ora, total fals, apoi s-a convins ca nu eu eram de vina, astfel ca nota 4 a disparut