| Piiiiiiika a întrebat:

Am si eu o intrebare. Cum pot sa fac si eu sa am banutii mei? Vreu sa strang si eu. Avand in vedere cu banii de la parinti, nu vreau sa le cer. Le pot cere oricand, si mi-au spus ca nu trebuie sa strang, doar sa le cer si imi dau cand am nevoie. Banii de pranz pe care mi da tata, acum s-au dus deoarece nu mai avem voie sa iesim din curtea scolii. Sa fac o " afacere " cu parintii pentru curatenia facuta in casa, nu mi se pare ok. Avand in vedere ca muncesc toata ziua pentru mine si fratele meu, asa mi se pare ca si eu trebuie sa le dau bani laughing Suna aiurea. Deci? Cum as putea strange? Vreau sa fac si eu ceva xD Am 12 ani xD

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ai alocatia de 40 de lei pe luna, chiar nu-ti ajung?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru pwp):

Te-ai gândit cumva că banii de alocaţie intră în cheltuielile familiei, familia dispunând de un venit mai modest şi având nevoie şi de acea sumă?

| Piiiiiiika explică (pentru pwp):

Eu nu primesc alocatia. Stii?; 3 Niciodata nu am cerut-o parintilor mei. xD

| Mangustă a răspuns:

Alocatia?

| drobota a răspuns:

Pai, fa cumparaturi pentru vecini, plimba cainii cuiva...