| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am un obicei de a purta tricouri mai lungi albe sau deschise la culoare si colanti.Acum,am cumparat niste colanti noi, negri si i-am purtat cu tricourile mele. Dupa ce am purtat tricourile de doua ori cu acei colanti, am observat pete pe tricouri, gri, verzi(pe un tricou galben) si negre.straight face.Am incercat si cu vanish si nu au iesit.Stie cineva cum pot sa scotele acele pete? =[
Funda. =[

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Sincer, nu stiu ce sa iti recomand daca nu a mers cu vanish. Daca nu ai spalat colantii inainte de prima purtare, probabil de asta s-au decolorat pe tricouri. Data viitoare spala-i inainte, ca asa trebuie, ca sa se duca primul strat de vopsea si murdaria, praful de pe ei etc. Poate au fost chiar ei patati de ceva si fiind negri nu s-a vazut si s-a luat pe haine. Incearca si la o curatatorie. Acolo sigur au solutii mai bune decat cele din comert si pentru cateva tricouri, nu cred ca vei plati prea mult. happy

| レクス a răspuns (pentru Tynnna):

Da,ma gandeam sa duc tricourile la curatatorie.thinking
Ideea e ca tocmai le-am cumparat si imi plac foarte mult.uf.N-am mai patit asa ceva, de aia nici nu i-am spalat cand i-am luat.Multumesc pentru raspuns.

| Tynnna a răspuns (pentru レクス):

Cu placere.

4 răspunsuri:
| fataroz a răspuns:

In primul rand cred ca sunt patate pentru ca au fost purtate mult timp, iar solutia este sa-ti schimbi look-ul

| レクス a răspuns (pentru fataroz):

Sa-mi schimb look-ul? Nu.
Sunt noi tricourile, iar petele sunt de pe colanti.
Eu am intrebat cum sa le scot.straight face