| adriana333 a întrebat:

Am un prieten foarte bun. Este ca si fratele meu, si il iubesc mult.

Multi dintre voi aveti ca cei mai buni prieteni fete.
Eu mi-am zis in gand asa. ca orice fata oricat de treaba ar fi ea tot ar fi trebuit sa te barfeasca.[macar o data] >-- parerea mea thinking

Sii m.am gandit sa ma inteleg bine cu un baiat decat cu o fata pentru ca baiatul nu te barfeste. bine mai sunt si alte cazuri in care si baieti te barfesc dar majoritatea nu o fac.

Eu am multe prietene in clasa si ne cunoastem de la gradinita. Ele s.au schimbat pe parcurs pentru ca au inceput a umbla cu baieti, a fuma, a bea, a umbla noaptea prin cluburi, iar prietenii cei noi veniti in grupul lor cat si al meu "ma fac sa ma simt inferioara". pentru ca ele inca tin la mine si cand ei vad ca ele mai vb cu mine spune sa nu mai vorbeasca si le baga tampenii in cap. ma barfesc etc. Prietenul meu cel mai bun tine la mine si ma iubeste ca si cea mai buna prietena dar si ca iubita [dar i.am zis ca nu vreau sa imi stric prietenia pentru o relatie ca ne intelegem prea bine ]...

Bun, si prin intelegere vreau sa zic, ca eu vb cu el si pe mess am vb si la telefon dar la telefon nu prea avea chef de vb cred ca era cam rusinos.
Ok nu conteaza. as vrea sa vb cu el mai mult sa ne cunoastem mai bine. sa ne stim trecutu. sa ne spunem ce ne doare. eu tot timpul i-am zis cand m.am simtit rau si ii parea rau de mine big grin dar cand el era suparat nu prea vroia sa imi zica de ce este suparat.si ne.am certat cam des in ultima vreme.

Intrebarea mea este acum : Cum sa vb cu el? Cum sa ma bag in seama cu el? Ce intrebari sa ii pun? Ce subiecte sa dezbatem? Mi. e asa de greu pentru ca el este mai mic ca mine cu 1 an. eu am 14 el 13.

As vrea sa discutam mai mult.
Multumesc muult celor care raspund si as vrea cat mai multe raspunsuri daca se poate pentru ca toata lumea are pareri diferite.

Daca vreti id meu sa mai imi ziceti ceva in legatura cu asta mi.ar face maare placere : adrii.niko papa pup wave

Răspuns Câştigător
| DeathTheKid a răspuns:

Nu e adevaratlaughingexista si prietenii in care nu se barfesc intre elelaughingca mai comenteaza uneori cand tu faci ceva gresit asta e altceva.De exemplu la mine in gasca suntem 4 fete si un baiatlaughingsi recunosc ne mai certam uneori, insa nu sunt lucruri grave si stim foarte multe unii despre altii iar cu acel baiat vorbim toate tampeniile pe care probabil nu ar trebui sa le vorbim.Faza e ca la noi suntem toti mai deschisi si ne spunem ofu cand nu ne convine ceva. Daca tu zici ca el tine la tine ca la o iubita e posibil ca el sa vorbeasca cu tine doar pentru ca te place nu neaparat ca sunteti prieteni adevarati. Oricum stai linistita ca mai ai timp sa iti faci prieteni adevarati, de abia de acum incep adevaratele legaturiwinkingsper ca ti-am fost de folos