| VanessaRTP a întrebat:

Anul acesta intru clasa a8a,as vrea sa va intreb cand ar trebui sa incep sa recapitulez pentru examen.

6 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Cu o zi inainte de examen. Atunci retii cel mai bine.

| AlexL28 a răspuns:

Depinde de tine cat de bine ai invatat pana acum. Daca esti eleva de nota 10 atunci nu are rost sa te stresezi pentru ca nu e greu, eu am inceput sa invat cu o saptamana inainte sa il dam

| marin81 a răspuns:

Eu zic sa incepi din toamna, acuma tu stii cat de bine pregatita esti

| MozZatY a răspuns:

Salut, cam din primavara, cu 2-3- luni inainte de examene

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Eu zic sa incepi din toamna, acuma tu stii cat de bine pregatita esti

| Lexiiiii a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci griji prea mari laughing Eu am terminat a 8-a si cand mama ma punea sa recapitulez ma prefaceam ca invat... Totusi, am luat examenul cu note foarte mari. Bine, nu iti recomand sa faci ca mine. Chestia este ca nu prea ar trebui sa te consumi o gramada invatand. Si cel mai important, invata cand ai chef de invatat, pentru ca daca stai si dormi 2-3 ore pe invatat cand tu ai in minte alte procarii, nu o sa reti nimic.