| sasha8sagh a întrebat:

As vrea sa aflu opinia voastra despre florile numite "Fuchsia"!

Răspuns Câştigător
| SweetyDia a răspuns:

Cunoscut si sub denumirea populara de cercelus, Fuchsia hybrida este o planta decorativa cu flori variat colorate, care atarna ca niste cercei pe lastari flexibili.

Fuchsia este o planta de apartament originara din America de Sud, indeosebi de indragita datorita delicatetii si inflorescentelor gratioase.

Fuchsia hybrida este o planta deosebit de sensibila insa, avand nevoie de multa lumina, apa. Fuchsia necesita un loc stabil pe toata perioada verii, amplasat in locuri insorite, dar nu in bataia directa a razelor de soare, de preferat cu orientare estica sau nordica.

Trebuie pastrata amplasarea initiala a plantei pentru ca mutarea plantei dintr-un loc in altul, de la o intensitate a luminii la alta, va produce pierderea bobocilor si florilor

1 răspuns: