| kemry12 a întrebat:

As vrea sa aflu parerea voastra despre pocaiti.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cred că întrebarea se referă la adepți ai unor secte neo-creștine!
Sunt și ai oameni!

NOname
| NOname a răspuns:

Sunt oameni.

P.S. "A defini înseamnă a limita." (Oscar Wilde)

| RAY a răspuns:

Fiecare crede in ce vrea atata timp cat numi baga pe gat religila lor n-am nimic cu ei

| martzian a răspuns:

Ce intelegi prin termenul asta? Membrii cultelor neoprotestante?
Daca te referi la termen in general, pocainta ne este ceruta fiecaruia dintre noi - in Sfanta Scriptura. Pocainta (metanoia in greaca) se refera la o schimbare sanatoasa si radicala de paradigma si de valori - recunoastere (a pacatului), regret, rugaciune si renuntare.
Termenul de "pocait" nu apare in biblie, pocainta fiind un proces care dureaza toata viata.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Daca o sa raspund o sami raportati raspunsul.Ori cum n-am chef sa injur

| IoanieCriminalul a răspuns:

De ce te bagi mereu in seama aiurea? Am preferat sa nu comentez la intrebare doarece o sa ma raportati. Faza cu injuraturile am ziso asa numa, stai linistit nu ma cobor la nivelul unui idiotwinking (nu ma refer la tine)

| scrisoarededragoste a răspuns:

Eu aş vrea să aflu părerea ta despre tine. Înainte să judeci pe alţii priveşte o secundă în adâncul sufletului tău şi spune-i lui Dumnezeu ce vezi?!

God bless you!