| DoodleEver2 a întrebat:

Astazi s-a hotarat sa facem banchetul la restaurantul "La Provence". Am auzit ca este undeva pe langa BIG ( Bucuresti ). Am fost intrebata daca am ceva in potriva acestui restaurant si nu am stiut sa raspund. Acum na... eu m-am uitat pe internet sa vad cum e si nu e urat dar vreau sa stiu a fost cineva acolo la vreun eveniment? Daca da cum este inauntru? E spatiu destul? Se aude muzica bine? Mesele de cate persoane sunt?

Multumesc anticipat! :X

3 răspunsuri:
| nomoretears1111 a răspuns:

Buna si tie! Daca te pregatesti de banchet, ai fie 14 ani, fie 18. Este inadmisibil ca la varsta asta sa scrii "in potriva", in loc de "impotriva". Sper sa nu te simti jignita, ci sa iti insusesti critica. happy
Restaurantul nu il stiu, insa la astfel de evenimente mesele se aranjeaza altfel, festiv, nu raman in formatul de 4 sau 6 locuri, ci arata cam ca la nunta.happy Eu zic ca, indiferent unde mergeti, este importanta atmosfera pe care o veti face, conteaza starea de spirit si faptul ca sunteti acolo ca sa va luati "adio" unii de la altii si de la profesori intr-un cadru organizat si festiv! Iti urez sa te distrezi la capacitate maxima si sa ai un drum usor in viata! happy

| DoodleEver2 explică (pentru nomoretears1111):

14 am si nu stiu, de obicei nu fac asemenea greseli. Te poti convinge cititnd celelalte intrebari.

In al doilea rand ma interesa in principiu marimea deoarece chiar m-ar deranja daca ar fi prea mic. Ideea cu "indiferent unde mergem este important ca ne distram " o am si eu si pana la urma asa este dar nici sa facem intr-o grota nu ar fi prea OK din punctul meu de vedere.

Multumesc pentru urari si o zi buna in continuare!

| nomoretears1111 a răspuns (pentru DoodleEver2):

Eu predau romana la liceu si este normal iau atitudine cand vad greseli. laughing
Ce sa zic? Ai si tu dreptate in ce priveste locul unde veti organiza petrecerea. Sper sa iasa asa cum va doriti cu totii! Numai bine! happy