| Biutsssaa a întrebat:

TPU! Avem un proiect la geografie in care trebuie sa facem o macheta a unui vulcan. Am pus foi albe pe care le-am lipit cu schoth si acum nu stim cu ce sa il acoperim(schothul). Fundita:X

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Bună!
Ia-ţi nişte argilă de la magazin, sau multă plastilină neagră sau maronie, şi cu aceea, şi cu talent, poţi acoperi vulcanul.

Baftă!

2 răspunsuri:
| Biutsssaa explică:

Merci, Blueangel1999 si Francesca 98. Ambele raspunsuri ne-au ajutat foarte mult.happy

| Zendayya a răspuns:

Si eu am facut mai demult un vulcan. eu l-am acoperit cu un fel de amestec(am taiat niste ziare in bucatele mai micute apoi am amestecat cu apa si faina pana s-a ingrosat ca plastelina si la-am colorat cu acuarele). mi-a iesit super si daca vrei poti il poti acoperi si cu nisip sau cu niste pamant ca sa para mai realistic, dar sa il pui pana sa se intareasca amestecul. sper ca te-am ajutat!