| MoneyChannel69 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai bune scuze atunci cand nu iti faci tema la o materie? Cat mai multe!

6 răspunsuri:
| dianaaaaax a răspuns:

Heii.Păi:
-mi-am uitat caietul acasă
-mi-a fost rău, am avut febră
-rupi foaia din carte şi zici că nu ai foaia
-te prefaci că ai confundat caietul
-spui că ţi l-ai pierdut. Sper că ţi-am dat idei bune.laughing))

| JokerV a răspuns:

Eu ii zic ca mi-am uitat caietul,
am fost plecat sau plec de la ora respectiva.

| allemyl a răspuns:

O sa iti spun cateva din cele pe care le aud la colegii mei(pentru ca eu de obicei imi fac temele....deci.):
-Mi-am uitat caietul
-Am fost nu stiu unde si am venit tarziu si nu am avut timp sa imi scriu
-M-am simtit rau
-Am uitat simplu sau am uitat si mi-am adus aminte seara si mi se terminase caietul si nu mai era deschis la magazin sau etc.
-Sau poti sa spui cum a spus si o colega de-a mea vineri sau nu mai stiu candbig grinoamna/Domnul profesor, nu-mi gasesc caietul, credeam ca mi l'am luat, dar cred ca l'am uitat pe birou cand imi faceam ghiozdanul
-Invenezi tu ceva pe moment
Sper ca te'am ajutat! FUNDA?

| Gigel_busuioc_1996 a răspuns:

Ce-a mai buna scuza imi parare rau nu am stiut imi face tema promit co fac data vitoare sper ca ti-am fost de folos

| Oodaaa a răspuns:

Eu tot timpul folosesc:
-Nu am fost acasa
-Am fost la tara
-Fratele meu a fost bolnav
-S-a imbolnavit bunica
-A fost ziua varului/verisoarei mele
-Nu am avut timp
-Invat pentru o olimpiada(chiar daca nu ma duc nu are de unde sa stie)
-Nu am timp!
Sper ca te-am ajutat!

| InNuTzZaMiCuTzA a răspuns:

EU FOLOSESC
-mi-am uitat caietul
-dimineata cand m-am incaltat am pus caietul pe masa si l-am uitat acolo
-am fost plecata