| fataaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre MISOGINISM? VA ROG FARA RASPUNSURI JIGNITOARE! Daca vreti sa ma jigniti, descarcati-va pe un perete!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Misoginismul este prezent la oamenii cu o educatie indoielnica si foarte influentabili. Exista si un misoginism al femeilor insesi.Chiar ele isi educa fiii in spritul de subapreciere a femeilor.Problema este complicata si are radacini istorice adanci.

| RAY a răspuns:

daca lipsa increderi in femei e misogism ce sa spun sunt misogin,daca dau numa de mincinoase cum sa cred?
faza cu negativitatea,dispret, nu sunt de acord, nu trebuie sa fim negativi cu nimeni, toti trebuie sa avem acelasi sanse, drepturi in viata, deci femeia secolului 21 se remarca prin sex,eu as vrea sa se remarce prin inteligenta,independenta etc,unele se remarca asa,altele sunt obiecte sexuale, faza e ca barbatul sta cu femeie pentru sex iar femeia pentru banii lui, eu nu vad nimic imoral n asta, misogismul este ceva realistic o parte din el, dar nu ura fata de femei aia e o aiureala
Misoginia (din grecescul μίσος (misos, "ură") + γυνη (gunê, "femeie") sau misoginismul este o atitudine de ostilitate sau de dispreț față de femei. Deși în general este o atitudine care este manifestată de bărbați există și femei misogine.

| ȘefuLaValută a răspuns:

O parere f buna.Majoritatea o merita

| GreenLine a răspuns:

Nu am parere.