| fataaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenele paranormale? Fara raspunsuri jignitoare!

19 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Povesti pentru copii, sau pentru adulti cu prea mult timp liber!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu si la obiect ai instalatia electrica veche si e curent in casa de se inchid usile.

| fataaaa explică (pentru suntserios):

Casa e noua! Instalatia electrica la fel! n casa nu e curent, geamurile sunt inchise! Am verificat instalatia, nu e nimic cu ea!

| mont a răspuns:

In primul rand nu prea cred ca exista, pana nu le vad. Daca totusi le vad, as incerca sa le pozez/filmez si sa caut o explicatie logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tot ce vrem sa credem e paranormal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuni si halucinatii.Incearca sa eviti sa crezi ca a fost magie pentru ca nu exista magie.

| Nonameagain a răspuns:

@suntserios mi-a luat-o inainte. Usile se inchid de la curent. Mina care se misca, e o umbra, de asta nu era nimeni in camera (daca nu a iesit pina ai ajuns tu). Si la mine scirtiie mobila vehe, mai cedeaza dulapurile.
Dar ma tem ca multe sint in mintea ta, ca tu VREI sa crezi asa ceva, oricit de buna crestina te declari.

| fataaaa explică (pentru Nonameagain):

Degeaba imi bat capul am scris clar nu comentati,abtineti-va,ce umbra sa fie mana,de culoarea pielii, crezi ca nu recunosc o mana? Mobila este nou-nouta, de unde sa fie in mintea mea daca li s-a intamplat si celorlalti membrii ai familiei? Ai citit tot ce am scris? Daca nu mai citeste o data! Ce curent daca geamurilesunt inchise? Usile se inchid de la curent, usile ele se si deschid! Nu ma declar buna crestina, am spus clar NU COMNENTA DACA VREI SA TE CERTI SAU DACA VREI SA MA CONTRAZICI!

| Nonameagain a răspuns (pentru fataaaa):

Tocmai ca am citit tot. Si am recitit unele pasaje, pentru ca nu se poate ce vrei tu. Insa dupa cum te revolti, mi se pare ca pe undeva minti binisor.

| fataaaa explică (pentru Nonameagain):

Daca ti se pare ca eu mint, Atunci FRATE! CE TE BAGI SA COMENTEZI? De unde stii ca am mintit? Ai fost tu sa vezi? Cine ma crede bine, cine nu sa isi tina pliscul! Daca nu vrei sa ma ajuti atunci vezi-ti de treaba ta! Ma revolt pentru ca am scis clar ceva, sa nu comentati aiurea, da de unde? Tot timpul se gasesc din astia! Gata! Pace!

| Nonameagain a răspuns (pentru fataaaa):

Tie iti trebuie un psiholog. La cum te exprimi, nu esti normala!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Bine, hai să consider că tot ce ai scris tu aici chiar se întâmplă, deși cred că în proporție de 80-90% e doar în capul tău.
Poți fi tu nu știu ce creștină, să ai de toate cele sfinte în casă și să pățești din astea pentru că probabil, sufletul unei rude de-ale tale decedate, este supărat pe voi, din mai multe motive și vrea să se facă simțit.
De exemplu, când trăia i-ați făcut ceva și nu v-ați cerut scuze, sau când a murit nu ați fost la înmormântare, sau nu-i faceți regulat parastas. Astea sunt motivele cele mai plauzibile.
Ca să scapi de supărarea sufletului, mai roagă-te din când în când și pentru cei morți, mai aprinde o lumânare pentru ei etc. Sper că te-am ajutat.

| ILoveMusic25 a răspuns:

Ia un aparat de fotografiat cu blitul puternic si incepi sa faci poze prin toata casa si fa si pe afara in jurul casei, in gradina, pe acoperis... Si in caz ca observi veva ciudat, cheama un medium. happy

| ILoveMusic25 a răspuns:

Ceva*

| CristiPrise a răspuns:

Poate in casa ta sunt niste spirite rele... Cheama preotul sa o sfinteasca din nou, sau doar aceste fenomene sunt doar in capul vostru(nu prea cred)

| ocktiy123 a răspuns:

Cheama un preot si cere-i sa faca o slujba speciala. Daca nu se poate incearca sa ai cat mai multe lucruri sfinte in casa. Ex cruci, icoane, tamaie etc

| fataaaa explică (pentru ocktiy123):

Am plina casa de icoane! Am si cruci am cruce la gatnsi tamaie am si aghiazma!

| ocktiy123 a răspuns:

Sau daca nu gandeste-te la cei morti din familia ta si faca inainte de moarte erau suparati pe tine sau pe familia ta. Daca da incearca sati ceri scuze lor. Poate te ajuta.