| almaz a întrebat:

Ce vi se pare mai ieftin (convenabil) de întreținut, un Audi A4 sau un WV Golf 5?

Ma refer atât partea tehnica (reparații, smd...) cât și cea a carburanților. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Audi este divizia de lux a grupului, evident acest fapt se va reflecta si in costurile de intretinere.

Răspuns utilizator avertizat
| Ironwin a răspuns:

Daca au acelasi motor consumul este un pic mai mare la Audi (este mai greu), la piese la fel, sunt mai scumpe la Audi, dar nu cu mult, acum depinde si ce fel de Audi, cu cat este mai nou piesele sunt mai scumpe (nu ai specificat ce fel de A4 te intereseaza, B5, B6, B7 etc),

| almaz explică (pentru Ironwin):

Eii da chiar in linii generale sa luam așa, cei mai scump in întreținere un audi sau un WV