| DutzuRazor a întrebat:

Cum as putea sa ma relaxez? Am multe momente cand sunt obosit si stresat. Am mai bagat cate o tigara cateodata sa ma relaxez si a functionat cat de cat, dar nu vreau sa ma apuc de fumat (momentan nu prea fumez). Alte variante in afara de somn (pentru ca nu am timp)?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa nu mai fumezi deloc, ca nu te relaxeaza, este doar autosugestia ta, doar creeaza dependenta si nu-i sanatoasa.
Cand esti stresat, uita-te la o comedie, iesi afara si fa sport, asta ajuta enorm sa elimine stresul.
Cand esti obosit, culca-te!

| xerxes1 a răspuns:

Eu ascult Scot Hamilton si ma relaxeaza instant.
Ascult doar Hi res pe niste boxe decente, in surdina.

| drogh a răspuns:

De multe ori muzica e leacul. Mai ales daca iti bagi in casti piesa preferata happy

| Lostlyric a răspuns:

Daca nu esti fumator, nu fuma! Nu asculta aberatia cu Xanax. Xanax-ul se ia in cazuri de depresie. OMG! Xanax-ul e un medicament foarte puternic si nu se ia fara avizul unui specialist.
Credeam ca doar eu fac greseli fatale in viata, dar mai sunt si altii.
Baie fierbinte, sport (elimina endorfine), ciocolata, magneziu, muzica ambientala sau vesela, mediteaza, scrie, uita-te la un film motivational, dormi bine. Mai elimina din factorii de stres.

| LilPeep a răspuns (pentru Lostlyric):

Xanax e pentru anxietate stimata doamna atotstiutoare.

| Lostlyric a răspuns (pentru LilPeep):

Nu ma pot abtine sa nu ma simt jignita.
Anxietatea este o conditie psihologica. Nu bagi xanax in tine din auzite! In primul rand nimeni nu iti da Xanax din auzite! Nimeni in universul asta!
Si cred ca tu nu stii exact care sunt efectele secundare ale xanax-ului in cazul in care le iei dupa ureche.
Doamne, ce idiotenie! E prima oara cand ma simt total jignita pe site-ul asta. Recunosc.
Nu sunt atotstiutoare, formulez cateva concluzii personale si destepte vizavi de o experienta prin care am trecut.
Ma bucur enorm ca te-a ajutat xanax-ul. Dar niciodata nu recomanda asta cuiva!
Psihiatria este o stiinta, psihiatrii sunt medici care si-au frecat creierul si coatele pe bancile medicinii ani de zile si tu, un amator, vii pe un site si recomanzi un psihostimulator! WTF?

| Lostlyric a răspuns (pentru LilPeep):

A, si inca ceva. Anxietatea nu inseamna doar starea de stres.
Ceea ce ai avut tu a fost mai complex.
Omul a spus ca se simte stresat si obosit.
Anxietatea care necesita tratament este mult mai complexa de atat.

| alexandru4124 a răspuns:

Dă o labă laughing)) scuze nu m-am putut abtine. Fa sport frate. Iesitul la alergat poate ajuta.