| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpU.
De ce toata lumea de obicei este profitoare, mai ales prietenii in care ai cea mai mare incredere? [ Nu zic ca e cazul si la voi, DAR LA MINE ESTE ]
multumeSsc mult.
Papa PuuP.

Răspuns Câştigător
| Al33 a răspuns:

Pai de obicei oamenii profita de pe urma ta...dar daca zici ca profita atunci thinking de ce ii mai numesti " prieteni "? thinking inseamna ca persoanele respective nu ti'au fost nu sunt si nu vor fii "prietenii" tai ...in fine te pup :*fundasmug?

6 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Cunosc si eu astfel de persoane...din pacatestraight face.E urat ca de multe ori se termina, pentru cei profitati, cu inimi frante(cum ar fi ex meu).
@Cereste ai f mare dreptate prin ce ai spus"Lumea nu este profitoare, lumea abuză de naivi.".
Se cred mai presus decat noi si se cred mari si tari facand asta.
Oricum stiti cum se spune: "Ce nu te omoara te intareste!"

| JesterRO a răspuns:

N-ai cunoscut persoane potrivite.

| Angel0 a răspuns:

Spune-mi cine-ti sunt prietenii, ca sa-ti spun cine esti.Nu mai face pe victima.Ai prietenii pe care ii meriti.

| Al33 a răspuns:

Ms de funda >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut eu un prieten, sau mă rog...am crezut că vom continua sa fim prieteni după câte mi-a făcut fără să-i reproșez NIMIC.

Totul a început când l-am cunoscut (aveam 5 ani),încercam să mă acomodez cu obiceiurile lui:
Reacții,Plăceri, Prieteni, etc
Mă ignora total deșii atunci doar ne cunoșteam...Cu timpul am devenit prieteni, și tot timpul a decis să încetăm prietenia.
Timp 8 ani,a profitat de bunătatea mea pentru că am fost naiv crezând că avem o prietenie bine zidită.

Deci, răspunsul meu este:
Lumea nu este profitoare, lumea abuză de naivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca din egoism, cauta orice metoda de a-si realiza interesul.