| Simmsii a întrebat:

de multa vreme ma tot gandesc la o problema... de cand eram mai mica imi tot doream lucriri si le primeam fericita le aratam si finelor mele pe parcursul anilor nau mai venit la ziua mea spunand ca nu i-am invitat si nici la mult ani nu imi urase. anul trecut din greseala m-am atins putin de nr de la masina ( era lovit din nainte cu putere ) si a cazutt nervos finu a batut-ope fina mea ( fica lui ) si nervos a vrut sa ma bata si pe mine mie imi era foarte frica si incepuse sa ma ameninte ca din vina mea ii tot bate pe copii lui ca eu is de vina pentru toate ca mereu cand merg eu la ei ii bate si ma ameninta ca si pe mine ma batede frica n-am mai vrut sa merg la ei dupa un timp au inceput sa scoata povesti despre mine ca eu sunt mincinoasa, ca fac mereu mizerie, ca ma iau de toata lumea, ca fac aia, ca fac aia si nici macar nu e adevarat... acum 2 ani mi-a placut si inca imi place de un prieten de al lor si au aflat asta. si au inceput sa ii spuna si dupa aia a zis la toata strada am fost foarte jenata deoarece tot imi ziceau ca ce ca iti place de el ca nu stiu ce si nu stiu ce. acum anul acesta sora mea m-a dus la mare cadou de ziua mea de nastere. ei nau stiut pentru ca ei mereu spun tuturor ceea ce fac si dupa ce au aflat au inceput sa spuna tuturorsi cum in fiecare an ziceau ca nu au venit ca nu i-am chemat anul acesta i-am chemat si au zis ca vinam stat toata ziua si i-am asteptat si nimic am fost foarte suparata, apoi ziua urmatoare au venit dar cu greu pentru ca se vedea pe fata lor ca nu vroiau sa vina pe urma le-am aratat copiilor lor niste lucruri superbe care le-am luat de la mare si au zis ca sunt superbe dar nu erau prea incantati si am inceput sa vb cu sorin ( un amic de al lor de caare spuneam ca imi place ) si se comporta super dupa ce au plecat finii dupa 2 zile cand au vorbit a inceput sa ma insulte sorin si sa ma faca sa sufar dar stiu ca e din cauza finelor mele pentru ca mereu scot povesti despre mine si totusi ele ma invideaza pentru ca am tot ce vreau sad! dar ce ati zice as proceda bine sa ma schimb si sa arat superb numai ca sa vada cand ar trebui sa ma invidiezesad? ce sa fac sa nu ma mai raneasca si sa ma lase in pace si sa isi vada de viata lor si daca vreau sa stau cu sorin sa ma lase si sa nu se mai bage? as proceda bine daca mas schimba doar de a le arata cand trebuie sa ma invidieze sic cand nu? voi ce parere mia`ti da? ce sa fac sa nu ma mai raneasca, cum sa scap de gelozia lor? ajutati`ma va roggsad!

3 răspunsuri:
| BlackR0se a răspuns:

Sa nu.i bagi in seama.Sau...spunele parintilor happy
Si baiatul ala... daca te iubeste, atunci de ce se ia dupa toata lumea si nu te crede pe tine?straight face...

| Marghioalaa a răspuns:

Saraca limba romana

| heartslow a răspuns:

Mai din cate mi-ai povestit u am inteles ca ele te invidiaza si ca tatal lor era suparat pe tine dintr-o prostie (dar u atunci nu aveai parinti, cum sa lasi un om mai mare ca tine cu vreo 20 de ani sa te ameninte trebuia sa le spui parintilor ).Si daca asa e cum ai zis u ca sunt invidioase pe tine si te tot enerveaza nu le mai baga in seama de loc,nu le mai vizita, sa nu mai faci nimic cu ele si spune-le si parintilor tai sa nu-i mai cheme pe la tine, si sa nu se mai duca pe la ei in cateva cuvinte :"sa rupeti relatia cu aceea familie ".Si sunt convins ca lucrurile o sa ia o intorsatura spre bine big grin funda?