| XxDennise a întrebat:

Este un nou virus pe facebook. iti da chat virusul si iti da un link! Apoi daca apesi pe el iti da virus. Cum pot sa il dezintalez? Heelp!:X Fundita!happyScz. categoria!big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu merge cum a indicat Darkido descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi virusul din Carantină. Succes şi numai bine!

7 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Si eu l-am luat straight face acum vreo 3 zile de la cineva dar sa agravat atat de tare incat parola de mess era schimbata si nu pornea nici google, fb.etc, iar eu am mai multe : opera, firefox.etc si nici unu nu mergea. Asa ca am reinstalat pc-ul, Fa bine si fa asa ca nu se stie tie ce iti poate face

| EuSiCuMine a răspuns:

As dori sa-mi spui daca se poate cum se numea persoana respectiva prin care s-a deschis chatul si ti-a dat link-ul.:*

| Irina0027 a răspuns:

Ce sa dezinstalezi? happy

| CorontzGurGurul a răspuns:

Sal, incearca sa instalezi un antivirus (ex. clamwin, avira...) si sa faci o scanare a intregului hardisk in Safe-Mode.

| nopenopenopenoope a răspuns:

Buna asa am patit si eu si uite cum am rezolvat : Meniul Start -> Settings->Control Panel->Add or remove programs-> cauti virusul->Remove si gata la mine a mers
Bafta si sper ca te-am ajutat

| Ddeliaa a răspuns:

Asa am patit si eu... nu stiu ce sa fac...crying

| midnight12 a răspuns:

Am vazut pe net ca a aparut un nou virus, tot pe chat. Mai multe informatii si sfaturi pentru a te proteja pe http://it-area.info/noul-virus-de-pe-facebook/! Poti sa te protejezi si fara alte programe zic eu, daca stii cum se manifesta virusul.