| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU,
Eu nu am mai avut caine până acum și acum deoarece stau la curte urmează să-mi cumpăr un Boxer în vârstă 2 ani și mă tem să îi fac baie câinelui în cada în care mă spal și eu deoarece stand prin curte îmi poate transmite diferite boli. (purici, căpuse etc.)
Îmi puteți da un sfat vă rog?

Răspuns Câştigător
| Ana2333 a răspuns:

In general nu e bine sa faci baie cainilor sau oricarui animalut de companie in cada pe care o folosesti si tu ...nu e igienic cu toate ca o poti curata si decontamina cu produse de curatat dar cel mai bine ar fi sa ai o cadita special pentru catel in care ii faci baita happy